AMPAS

Oscary 2022 z nową kategorią. Fani wybiorą ulubiony film


15 lutego 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Szykuje się mała rewolucja w rozdaniu nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Oscary 2022 wprowadzają dodatkową kategorię, w której głosować mogą internauci.

Sztuka dla sztuki?

Od dobrych paru lat, Oscary budzą dosyć mieszane uczucia. Pod adresem Amerykańskiej Akademii Filmowej zaczęły padać oskarżenia o nadmierną poprawność polityczną czy niezrozumiałe wybory przy przyznawaniu statuetek lub nominacji. Zdaję sobie sprawę, że to zawsze jest wkładanie kija w mrowisko, natomiast z częścią tych zarzutów się zgadzam. Nominacja dla Spider-Mana: Bez drogi do domu za Najlepsze efekty specjalne? Serio? To tylko szybki przykład z brzegu. Chociaż można coraz częściej przeczytać, że Oscary straciły na znaczeniu, tak na pewno nadal jest to ogromny prestiż i wyróżnienie. Amerykańska Akademia Filmowa wprowadza małą nowość, która jak przewiduję, zapewne poróżni wielu widzów.

Oscary 2022 z nową kategorią. Fani wybiorą ulubiony film
materiały prasowe

Oscary zaangażują fanów

Oscary 2022 otrzymają dodatkową kategorię: Ulubiony film publiczności. Jak sama nazwa wskazuje, w tym przypadku to fani zadecydują, który film zostanie wyróżniony. Głosowanie ma formę internetową i odbywa się za pomocą Twittera. Aby wspomóc swoją ulubioną produkcję, wystarczy wskazać w Tweecie, o którą chodzi oraz uzupełnić wpis o hashtag #OscarsFanFavourite. Głosowanie potrwa do 3 marca. Żeby było ciekawiej, trójka losowych użytkowników otrzyma małą nagrodę, w postaci opłaconej wyprawy na przyszłoroczną galę rozdania Oscarów. Film, który zbierze najwięcej głosów, nie otrzyma osobnej statuetki, a zostanie wyróżniony podczas gali. Fani mogą również wybrać ulubioną scenę z filmu, używając hashtagu #OscarsCheerMoment.

Sprawdź także: Kto ma szanse na statuetkę Oscara w 2022 roku? Znamy nominacje!

Akademia próbowała urozmaicić w ten sposób Oscary już w 2019 roku, wprowadzając kategorię dla najpopularniejszego filmu. Miało to zachęcić widzów do oglądania gali, w celu podniesienia rankingów oglądalności. Pomysł spotkał się jednak z krytyką filmowego środowiska i nie został zrealizowany.

Cieszymy się ze współpracy z Twitterem, która pomoże nam zbudować i zaktywizować zaangażowaną internetową publiczność na nadchodzącej gali. Poprzez takie działania, użytkownicy mediów społecznościowych z całego świata mają teraz więcej możliwości uczestnictwa w gali w czasie rzeczywistym, dołączyć do tej społeczności i być częścią tego doświadczenia w sposób, który nie był dla nich dotąd możliwy.

mówi Meryl Johnson, wiceprzewodnicząca ds. cyfrowego marketingu Akademii Filmowej

Gala rozdania Oscarów za rok 2021 odbędzie się 27 marca. Co myślicie o tym pomyśle? Będziecie głosować na którąś produkcję?

Szykuje się mała rewolucja w rozdaniu nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Oscary 2022 wprowadzają dodatkową kategorię, w której głosować mogą internauci. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Sztuka dla sztuki? Od […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →