Nowy album Skubasa już jest! Dajcie się zabrać w ten pełen emocji świat „Ducha”


26 października 2020

Podziel się newsem:

Duch to trzeci album Skubasa, który właśnie ujrzał światło dzienne. Posłuchajcie tej pełnej emocji i naszpikowanej wrażliwością płyty!

Skubas wraca po sześciu latach z nowym albumem

Fonograficzny powrót Skubasa to jedno z najistotniejszych wydarzeń muzycznych tego roku, bowiem na nowe wydawnictwo artysty musieliśmy czekać aż sześć lat. Na szczęście Duch jest już z nami.

To, co w nowym albumie Skubasa czuć najbardziej, to właśnie tego tytułowego ducha. Słychać, że te ostatnie sześć lat było dla artysty ważnym czasem refleksji, przemian i przewartościowania pewnych kwestii. Wszystko to, swoje doświadczenia i wyciągnięte z nich wnioski Skubas zawarł na tym trwającym ponad godzinę albumie.

Skubas zdradza szczegóły nadchodzącego albumu Duch
Skubas – Duch, okładka albumu

Skubas – Duch, album o dojrzałości w dorosłości

To album dorosłego, dojrzałego człowieka, który jest świadomy, że w życiu czekają nas różne, często niespodziewane sytuacje. Nie zawsze tylko te radosne. Nie walczy jednak z tym, co go spotyka, stara się zaś zrozumieć wydarzające się procesy. Muzycznie zaś przeobraża je w często pogodne harmonie pełne nadziei.

Poza istotnymi tekstami i poruszającymi historiami, Duch zachwycił mnie przede wszystkim warstwą muzyczną, w której artysta ukrył chyba jeszcze więcej emocji niż w wersach. Uchwycił dźwiękami to, co ulotne i sprawił, że jako słuchacz współodczuwam jego emocje – od rozżalenia i bólu, przez przejęcie, po beztroskie szczęście.

Skubas Duch

Skubas – Duch: muzyczne uchwycenie nieuchwytnego

Duch to album o rzeczach małych, nieuchwytnych imponderabiliach, a jednocześnie o kwestiach najważniejszych – poszukiwaniu i odkrywaniu siebie oraz świata, potrzebnie wolności, nauce wybaczania i intymnych rozterkach. Równolegle dużo jest w nim przestrzeni na własne refleksje słuchacza. Idealny jesiennie wieczory w pojedynkę.

Sam Skubas mówi o swoim nowym albumie:

Ta płyta jest opowieścią o życiu faceta po przejściach, ale już mniej skonfliktowanego ze światem. Odnosi się często do tego co niematerialne, niemierzalne. Jest rozliczeniem się, ale takim pokojowym, bez gniewu, agresji, bez zbędnego niepokoju. Duch to cisza, znalezienie miejsca w spokoju od ego, od wyścigu, od szumu świata, ekranów, mediów. To powrót do głębokiej natury, z której przyszliśmy i do której na pewno wrócimy.

Skubas – Duch, posłuchaj całego albumu

Z Azji do piwnicy własnej osobowości – nowy teledysk Skubasa do utworu Azja

Dodatkowo premierze albumu towarzyszy premiera kolejnego, promującego go singla i teledysku. To utwór Azja, będący zapisem kolejnego ważnego momentu w życiu Skubasa – podróży do tytułowej Azji w 2016 roku, która okazała się być również podróżą w głąb siebie.

Za tekst do Azji odpowiada Basia Flow Adamczyk, autorka tekstu do jednej z najpopularniejszych piosenek Skubasa Nie mam dla Ciebie miłości. W utworze słyszymy walkę emocji, towarzyszących artyście na dzień przed wyprawą: ekscytacji i jednoczesnego lekkiego przestrachu o to, jak poradzi sobie w pierwszej tak dalekiej, samotnej podróży.

Zobaczcie metaforyczny teledysk, o którym reżyser Sebastian Juszczyk mówi:

Pomysł na scenariusz pojawił się w mojej głowie po pierwszej rozmowie ze Skubasem, który opowiedział mi o swojej samotnej wyprawie do Azji w ważnym momencie jego życia.
Pomyślałem, że była to bardziej wyprawa w głąb siebie niż po prostu wycieczka.
W klipie Azja „schodzimy do piwnicy” i eksplorujemy zakamarki naszej osobowości, by odnaleźć prawdę o sobie i to co czyni nas tym kim jesteśmy.

Skubas – Azja, posłuchaj singla i zobacz klip

Duch to trzeci album Skubasa, który właśnie ujrzał światło dzienne. Posłuchajcie tej pełnej emocji i naszpikowanej wrażliwością płyty! Skubas wraca po sześciu latach z nowym albumem Fonograficzny powrót Skubasa to jedno z najistotniejszych wydarzeń muzycznych tego roku, bowiem na nowe wydawnictwo artysty musieliśmy czekać aż sześć lat. Na szczęście Duch jest już z nami. To, […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 - 500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.