Nick Cave jednak nie zagra koncertu w Gliwicach w 2021


07 grudnia 2020

Podziel się newsem:

Nick Cave odwołał przyszłoroczną trasę po Europie. Tym samym koncert artysty w Polsce został odwołany. Sprawdźcie szczegóły.

Nick Cave & The Bad Seeds w Polsce

Nick Cave to artysta zawsze wyczekiwany i dobrze przyjmowany w Polsce. Ostatnim razem muzyk zaprezentował się publiczności nad Wisłą podczas festiwalu Open’er w 2018 roku, gdzie zaprezentował swoje mroczne, alternatywne show na głównej scenie Orange Main Stage.

Nick Cave w Polsce
Nick Cave & The Bad Seeds podczas koncertu na Open’er Festival 2018, Fot. Piotr Hukało

W międzyczas Australijczyk wydał swój kolejny album Ghosteen, który miał zagrać na żywo dla polskiej publiczności w tym roku w Arenie Gliwice. Genialny krążek wyostrzył apetyty fanów artysty na jego kolejny koncert w Polsce, który stał się jednym z najbardziej wyczekiwanych w 2020. Jednak COVID pokrzyżował te plany.

Nick Cave & The Bad Seeds Ghosteen, posłuchaj albumu:

Nick Cave odwołuje europejską trasę i koncert w Polsce

Gliwicki koncert w ramach trasy Nick Cave & The Bad Seeds 2021 UK and European tour z pierwotnej daty 28 maja 2020 roku został początkowo przełożony na 10 maja 2021 roku. Dziś otrzymaliśmy jednak smutne ogłoszenie – cała przyszłoroczna trasa Nicka Cave’a z powodu komplikacji związanych z dalszym rozwojem pandemii COVID została całkowicie odwołana – w tym również koncert w Polsce. W oficjalnym oświadczeniu zespołu czytamy:

Złożoność i skala trasy, którą zaplanowaliśmy, w połączeniu z ciągłą niepewnością związaną z pandemią oznacza, że pomimo ciężkiej pracy wszystkich zaangażowanych nie byliśmy w stanie zagwarantować, że koncerty się odbędą.

Nick Cave w Polsce
Nick Cave & The Bad Seeds – odwołany koncert w Polsce

Na to, aby w końcu usłyszeć Ghosteen na żywo będziemy musieli zatem jeszcze poczekać. Nick Cave & The Bad Seeds zapowiadają jednak, że wciąż pracują nad alternatywnymi planami na 2021 i 2022 rok i mają nadzieję ogłosić lepsze wiadomości w przyszłym roku. Czekamy na nie!

Koncert Nicka Cave’a – co z biletami?

Organizator koncertu Nicka Cave’a w Polsce – agencja Alter Art, wkrótce skontaktuje się z wszystkimi posiadaczami biletów.

nick cave w polsce
Nick Cave & The Bad Seeds

Nick Cave odwołał przyszłoroczną trasę po Europie. Tym samym koncert artysty w Polsce został odwołany. Sprawdźcie szczegóły. Nick Cave & The Bad Seeds w Polsce Nick Cave to artysta zawsze wyczekiwany i dobrze przyjmowany w Polsce. Ostatnim razem muzyk zaprezentował się publiczności nad Wisłą podczas festiwalu Open’er w 2018 roku, gdzie zaprezentował swoje mroczne, alternatywne […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.