Najlepsze k-popowe comebacki lipca 2019


30 lipca 2019

Podziel się newsem:

Lipiec 2019 był świetnym miesiącem dla k-popu. Zagęszczenie comebacków największych koreańskich gwiazd, gwarantowało stały dopływ hitów.

K-pop – najlepsze kawałki lipca

Sprawdźcie nasze subiektywne zestawienie najlepszych i najświeższych piosenek prosto z Korei Południowej. Kolejność na liście jest przypadkowa, ale wybór utworów już nie. Lipiec się kończy, ale te piosenki jeszcze długo będą gościć na niejednej playliście (na naszej na pewno)!

Ailee – Room Shaker

Minęło ponad dwa lata od ostatniego materiału wydanego przez Ailee, ale k-popowa diwa wróciła z przytupem. Room Shaker to mocna piosenka pełna hip-hopowych elementów, trapowych beatów i potężnego wokalu Ailee. Od razu wpada w ucho i nie chce wyjść.

Heize – We don’t talk together

O piosence zrobiło się głośno, gdy tylko ją zapowiedziano, głównie przez udział w projekcie Sugi z BTS, który pracował nad utworem jako producent. Efektem współpracy Heize i rapera jest piosenka o spotkaniu ex-kochanków, którzy wciąż chcieliby ze sobą być, ale nie potrafią tego przyznać. Świetnie ilustruje to teledysk, w którym Heize randkuje z… kościotrupem.

Baekhyun – Un Village

Un Village promuje pierwszy, solowy album Baekhyuna – członka zasłużonego dla k-popu zespołu EXO. Tytuł piosenki pochodzi od luksusowego osiedla w centrum Seulu, które słynie z przepięknego położenia. Tam też został nakręcony teledysk – pełen czarno-białych, artystycznych ujęć, geometrycznych kształtów i oczywiście samego Baekhyuna, który śpiewa o oglądaniu księżyca w tytułowej okolicy.

Pentagon – Humph!

Kolejna pozycja na liście to poprawiacz humoru od Pentagonu. Przepełnione radością, słońcem i pozytywną energią Humph! przypomina hit zespołu z 2018 roku – Naught Boy. Tu też nie mogło zabraknąć zabawnych fragmentów w choreografii, który trzeba będzie zatańczyć na najbliższej k-popowej imprezie.

Day6 – Time of Our Life

O comebacku Day6 już pisaliśmy tutaj, ale ponieważ na naszej playliście Time of Our Life wciąż jest pozycją obowiązkową, piszemy jeszcze raz! Od piosenki bije tak pozytywna energia, że trudno się nie uśmiechać, słuchając jej. Zresztą usiedzieć w miejscu też nie jest łatwo.

Ateez – Aurora

Ateez to jeden z najczęściej słuchanych w Polsce zespołów k-popowych (pisaliśmy o tym tu: Jak k-popowi artyści radzą sobie w Polsce). Co prawda minialbum, z którego pochodzi Aurora został wydany jeszcze w czerwcu, ale piosenka doczekała się teledysku dopiero niedawno, więc umieszczamy ją w naszym zestawieniu.

EXO-SC – What a life

Kolejna pozycja na naszej liście pokazuje, że EXO nie próżnuje, choć część członków odbywa obecnie obowiązkową służbę wojskową. EXO-SC to unit zespołu złożony z Sehuna oraz Chanyeola, który w lipcu zadebiutował, wydając mini-album. Poza tytułowym What a life, w naszym zestawieniu mogłoby się także znaleźć fantastyczne Just US 2 (to nie był łatwy wybór).

NCT Dream – BOOM

NCT Dream ląduje w naszym zestawieniu z głośnym BOOM! Hipnotyzujący refren od razu wpada w ucho. Trudno też odciągnąć wzrok od choreografii, która wygląda na piekielnie trudną. Zresztą o tanecznych wyczynach NCT i ich oryginalnym koncepcie pisaliśmy, gdy swój comeback miał inny unit zespołu – NCT127.

ITZY – ICY

ICY to najświeższa piosenka w naszym zestawieniu (wyszła 28 lipca), ale też najgłośniejsza. W 3 dni nabiła prawie 30 mln wyświetleń na Youtube. To chyba najlepszy dowód na to, że ITZY nie mają zamiaru się zatrzymywać. W lutym dziewczyny zatrząsnęły k-popowym światkiem, wydając swoją debiutancką piosenką Dalla Dalla, która z miejsca stała się hitem. Wygląda na to, że kolejny strzał był równie celny.

Jay Park – All day (Flex)

Lipcowe zestawienie nie byłoby pełne bez letnich rytmów Jay Parka. Teledysk do All Day (Flex) to zabawny, ale niezwykle chaotyczny twór, nakręcony w formie Insta Stories. Piosenka co chwila jest przerywana scenkami, więc jeśli chcecie w pełni cieszyć się muzyką polecamy posłuchać jej na Spotify. A kto chce się pośmiać, oglądając teledysk, zapraszamy tutaj:

A wy jakie piosenki katowaliście na swoich playlistach w lipcu?

Lipiec 2019 był świetnym miesiącem dla k-popu. Zagęszczenie comebacków największych koreańskich gwiazd, gwarantowało stały dopływ hitów. K-pop – najlepsze kawałki lipca Sprawdźcie nasze subiektywne zestawienie najlepszych i najświeższych piosenek prosto z Korei Południowej. Kolejność na liście jest przypadkowa, ale wybór utworów już nie. Lipiec się kończy, ale te piosenki jeszcze długo będą gościć na niejednej […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →