Muzycy ponownie protestują i apelują – OTWÓRZCIE KONCERTY!

Podziel się newsem:

Dzisiejszy protest artystów to kolejny apel w stronę polityków o to, aby nie niszczyli polskiej kultury w tym branży muzycznej i pozwolili jej na bezpieczną organizację koncertów.

Kultura wciąż bez pomocy i luzowania obostrzeń

Branża kulturalna od początku pandemii spychana jest na zupełny margines jeśli chodzi o jakąkolwiek pomoc rządową. Obostrzenia, które nie są luzowane, mimo otwierania innych sektorów gospodarki oraz brak jakiegokolwiek wsparcia dla artystów, który na wiele miesięcy stracili możliwość wykonywania swojej pracy, sprawiły, że polska kultura przeniosła się do nielegalnych podziemi, a sami artyści często zmuszani są do przebranżowienia się i szukania źródła utrzymania gdzie indziej niż na scenie.

Otwórzcie koncerty artyści protestują
protest muzyków

Kina, teatry, muzea, mecze i wesela – tak. Koncerty wciąż zabronione

Ostatnie decyzje polskiego rządu, który powoli zaczyna odmrażać naszą gospodarkę, szczególnie ugodziły jednak w muzyków. Teatry – tak, kina – również, muzea i wystawy – jak najbardziej, mecz z udziałem kilkutysięcznej publiczności – proszę bardzo, nawet organizacja wesel nie jest już w żaden sposób ograniczona. A koncerty? Absolutnie nie. Nawet jeśli odbywają się w tych samych obiektach, co spektakle, seanse filmowe, czy imprezy sportowe. Nawet zorganizowane według rządowych wytycznych, z przestrzeganiem dokładnie tych samych środków ostrożności. Muzycy wciąż nie mogą wyjść na scenę.

Otwórzcie koncerty artyści protestują
protest muzyków

OTWÓRZCIE KONCERTY – protestują muzycy

Branża muzyczna nie zamierza dalej milczeć, a Internet zalazła dziś ponownie fala niebieskich grafik z hasłem OTWÓRZCIE KONCERTY. W ramach protestu artyści wymagają jedynie równego traktowania muzycznego sektora kultury i pozwolenia na bezpieczną organizację koncertów.

Głos w sprawie zabrało mnóstwo osób związanych ze światem muzyki – managerowie, promotorzy, przedstawiciele wytwórni muzycznych, organizatorzy koncertów, dziennikarze, no i oczywiście sami artyści, w tym między innymi: Dawid Podsiadło, Daria Zawiałow, Maria Peszek, Mela Koteluk, Organek, Ania Dąbrowska, Arek Kłusowski i wielu innych.


Idę w Tango. Chodź z nami i naszą aplikacją

Dzięki aplikacji Tango masz natychmiastowy dostęp do najciekawszych wydarzeń w swoim mieście. Bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami, dzięki systemowi rekomendacji bazującemu na Twoim osobistym guście muzycznym.

Aplikacja do pobrania za darmo w sklepach Google Play i Apple Store.

Tango Rytmy

Dzisiejszy protest artystów to kolejny apel w stronę polityków o to, aby nie niszczyli polskiej kultury w tym branży muzycznej i pozwolili jej na bezpieczną organizację koncertów. Kultura wciąż bez pomocy i luzowania obostrzeń Branża kulturalna od początku pandemii spychana jest na zupełny margines jeśli chodzi o jakąkolwiek pomoc rządową. Obostrzenia, które nie są luzowane, […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →