Moje Rytmy #15: YUUKI opowiada o swojej “długodojrzewającej” płycie


20 lipca 2018

Obserwuj nas na instagramie:

Już pół roku temu wpadła nam w oko i w ucho. W końcu mamy okazję posłuchać jej debiutanckiego krążka. Kasia Wypchło aka YUUKI opowiada nam o swoich inspiracjach, rytmach i pierwszym albumie.

Wychowała się w Bieszczadach, ale równie mocno kocha Islandię. W jej muzyce słychać przestrzeń i niezwykłość tych miejsc. 2o lipca pojawił się pierwszy, “długodojrzewający” album YUUKI, który artystka wraz z zespołem wydała zupełnie niezależnie z pomocą swoich fanów w ramach kampanii crowdfundingowej na portalu wspieram.to.

Na płycie “Continue” pojawia się wielu wspaniałych gości – Endy Yden, Francis Tuan, Marek Pędziwiatr (NMET,EABS), SUWAL (Rosalie), Szatt (Kroki), a debiutancki krążek YUUKI promują dwa single – Slow Down i Oswajam.

Nam YUUKI w ramach cyklu #MojeRytmy opowiedziała o ulubionych miejscach, rytmach, inspiracjach i niespodziankach, które przytrafiły jej się podczas nagrywania debiutanckiej płyty.

#MojeRytmy – YUUKI

Piosenka, od której wszystko się zaczęło.
Piosenka, która sprawiła, że zaczęłam rozumieć, że z tą muzyką, to coś więcej będzie to Sweet Home Alabama – Lynyrd Skynyrd. Tato lubił i często puszczał i ja wtedy za każdym odtworzeniem coraz bardziej pojmowałam, że w muzyce chodzi o zabieranie na wycieczkę, i o pomaganie sobie i innym w rozumieniu, tego, co sami sobie komplikujemy. ;)

Album, który zmienił moje życie.
Wow! To pytanie jest jak kosmos. Ja jestem chyba jednak bardziej piosenkowa, aniżeli albumowa, ale np. Eddie Veder ze soundtrackiem do Into the Wild albo album, który ukształtował moją wrażliwość za dzieciaka The Doors, album podwójny z 76′ na którym był utwór “Riders on the storm” i Pink Floyd – “Wish you where here”, a ostatnio Natalia Przybysz “Prąd” – emocjonalna miazga.

Płyta, której kiedyś nie lubiłam, ale doceniłam ją po latach.
Nie mam konkretnego albumu, ale artystów, np, The Beatles – z nimi miałam różnie. Kompletnie nie wiem, dlaczego, ale zawsze przełączałam i nie dokańczałam piosenek, jak byłam smarkulą. A teraz? ROZKOSZUJE SIĘ! Szczególnie jadąc furą, bądź gotując.

Utwór, którego nie chcę już więcej słyszeć.
Ace of Base – All That She Wants na samą myśl mam gęsią skórkę i niekontrolowane drgawki.

Film, który pokażę swoim dzieciom.
Och! tego będzie sporo! Caaała masa filmów, również tych animowanych. Don’t know what to mention… Hmm… Into the Wild, Wierny Ogrodnik, jak urosną, ale też Mary & Max Adama Elliota, czy START WARS! Generalnie wierzę, że to będą mądre dzieciaki i same będą mi pokazywać fajne rzeczy.

Moje ulubione miejsce na ziemi.
Mam dwa takie miejsca, ale to jakby jedno. Islandia i dom rodzinny w Komańczy. Nic dodać, nic ująć.

Festiwal, na którym chciałabym wystąpić.
Kolejne kosmos pytanie. Tauron, Coachella, Opener i… Glastonbury oczywiście!

Najbardziej zaskakująca niespodzianka, która przytrafiła mi się przy nagrywaniu płyty.
Mówi się, że w pełnej formie nagrasz najlepiej utwory..i ogólnie zgadzam się z tym, gdyby nie fakt,że wokal do 1 singla “Slow down” siadł dopiero na absolutnym zmęczu i w chorobie…i no dobra..niech stracę, może trochę też byłam wczorajsza, więc miałam spory luz i siadło.

Popkulturowe zjawisko, które lubię trochę za bardzo.
Jako dziecko z buszu, wychowane bez prądu sama się sobie dziwie i trochę też sama się temu wewnętrznie sprzeciwiam, ale robię to i lubię tę łatwość komunikacji na messendżerrrach obecnie. Video, nagranie głosowe, 3 słowa, między tramwajem, a metrem. Dzielenie momentu. Fajne i trochę niefajne też, bo… ma w sobie rodzaj kontroli, no i mało anonimowości raczej.

Moje Rytmy:
#1 Reni Jusis
#2 Brodka
#3 Krzysztof Zalewski
#4 Monika Lewczuk
#5 Kasia Lins
#6 Julia Pietrucha
#7 Czarny HIFI
#8 Natalia Nykiel
#9 Moje Rytmy #9: Pola Rise

Już pół roku temu wpadła nam w oko i w ucho. W końcu mamy okazję posłuchać jej debiutanckiego krążka. Kasia Wypchło aka YUUKI opowiada nam o swoich inspiracjach, rytmach i pierwszym albumie. Wychowała się w Bieszczadach, ale równie mocno kocha Islandię. W jej muzyce słychać przestrzeń i niezwykłość tych miejsc. 2o lipca pojawił się pierwszy, […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →