Moje Rytmy #9: Pola Rise


29 listopada 2016

Obserwuj nas na instagramie:

Pola Rise jest coraz bliżej wydania drugiego albumu. Zapytaliśmy więc Polę o to, co w życiu najważniejsze – ulubione płyty i filmy.

Pola Rise zadebiutowała w 2014 roku utworem “Did You Sleep Last Night”, który wywołał spore zamieszanie wśród fanów muzyki elektronicznej. Teledysk do piosenki obejrzano ponad 200 tys. razy. Artystka została również doceniona poza granicami kraju. Jako jedyna polska artystka została zaproszona do Deezer Session – obok takich artystów jak Selah Sue czy Asaf Avidan oraz znalazła się na składance z najlepszymi wykonaniami w amerykańskim Balcony TV.

Teraz przymierza się do wydania drugiej płyty, którą zapowiada singiel “Behind”. Szczegóły płyty na razie trzymane są w tajemnicy. W sklepach znalazła się jednak niedawno nowy album, na którym można usłyszeć Polę – to składanka Młoda Polska, będąca przeglądem najciekawszych zjawisk na polskiej scenie muzycznej.

Moje Rytmy: Pola Rise

Piosenka, od której wszystko się zaczęło

Bardzo ciężko wskazać jeden numer, ale “The Man Who Sold The World” w wykonaniu Nirvany podczas koncertu dla MTV Unplugged, to piosenka, która najbardziej zapadła mi w pamięci. Z całą pewnością moja miłość do muzyki zaczęła się od Nirvany.

Album, który zmienił moje życie

PJ Harvey White Chalk. Ten album zmienił zupełnie moje postrzeganie muzyki. Odkryłam, że to pianino potrafi oddać emocje w sposób o wiele bardziej precyzyjny, niż katowana przeze mnie wówczas gitara. Przez tę płytę gitarę porzuciłam bezpowrotnie.

Płyta, której kiedyś nie lubiłam, ale doceniłam ją po latach

Cała twórczość Grzegorza Ciechowskiego. Przez wiele lat zupełnie jej nie rozumiałam, dopiero niedawno trafiłam na Ciechowskiego na nowo i nie mogę zrozumieć, dlaczego kiedyś tak mnie drażnił.

Utwór, którego nie chcę już więcej słyszeć

U2 – “Discotheque”! Delikatnie mówiąc nie przepadam za tym zespołem i na samą myśl o tej piosence przechodzą mnie dreszcze. To była nienawiść od pierwszego usłyszenia. Doskonale pamiętam, jak zadebiutowała na liście 30 Ton i ku mojemu niezadowoleniu utrzymywała się na niej bardzo długo :D

Film, który każę obejrzeć swoim dzieciom

Billy Elliot. Widziałam ten film przynajmniej 30 razy i za każdym razem wzrusza mnie tak samo. Warto wiedzieć, że pasja dodaje nam sił i sensu życia i nie da się jej stłamsić lub porzucić, bez względu na sytuację. Myślę, że ten film to niezła lekcja dla każdego.

Film, w którym chciałabym wystąpić

Właściwie to nie chciałabym wystąpić w żadnym filmie. Kamery i splendor wokół produkcji filmowych/teledyskowych to dla mnie jedno z bardziej traumatycznych doświadczeń. Każdy teledysk rodzi się w bólach, choć po fakcie przynosi sporą satysfakcję :)

Popkulturowe zjawisko, które lubię trochę za bardzo

Święty Mikołaj, kolorowe światełka i cała gorączka przedświąteczna. Kompletnie tego nie rozumiem, ale uwielbiam wszystko, co dzieje się przed świętami Bożego Narodzenia i to niestety w tej najgorszej formie. Ulegam temu całkowicie.

giphy

Moja ulubiona ulica na świecie

Piotrkowska w Łodzi. Odkąd pamiętam, kocham to miasto. Jeszcze w szkole uciekałam na wagary, włóczyłam się cały dzień i wieczorem wracałam do Warszawy. Uwielbiam samą trasę do Łodzi, chociaż odkąd mamy autostradę, trochę się to zmieniło. Idealny czas by nabrać dystansu i przemyśleć pewne sprawy. Sama Piotrkowska to dla mnie swego rodzaju uspokajacz.

Moje Rytmy:
#1 Reni Jusis
#2 Brodka
#3 Krzysztof Zalewski
#4 Monika Lewczuk
#5 Kasia Lins
#6 Julia Pietrucha
#7 Czarny HIFI
#8 Natalia Nykiel

Pola Rise jest coraz bliżej wydania drugiego albumu. Zapytaliśmy więc Polę o to, co w życiu najważniejsze – ulubione płyty i filmy. Pola Rise zadebiutowała w 2014 roku utworem “Did You Sleep Last Night”, który wywołał spore zamieszanie wśród fanów muzyki elektronicznej. Teledysk do piosenki obejrzano ponad 200 tys. razy. Artystka została również doceniona poza […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →