Moje Rytmy #8:Natalia Nykiel


21 listopada 2016

Obserwuj nas na instagramie:

W piątek do sklepów trafi DVD podsumowujące trasę koncertową Natalii Nykiel ERROR Tour. Z tej okazji zapytaliśmy Natalię o najważniejsze w jej życiu filmy i płyty.

Natalia Nykiel wydała swój debiutancki album Lupus Electro zaledwie dwa lata temu, ale szybko udowodniła, że jest prawdziwą profesjonalistką. Jej trasa ERROR Tour była ogromna klubową produkcją – dopracowanym w najmniejszym szczególe widowiskiem na najwyższym poziomie.

25 listopada do sklepów trafi DVD Lupus Electro – ERROR TOUR zarejestrowane w łódzkim Klubie Wytwónia. Wśród zaproszonych do udziału w wydarzeniu gości pojawił się między innymi Auer, z którym artystka wykonała po raz pierwszy na żywo utwór “Ground Level”. Dużym zaskoczeniem jest także udział debiutującego Andrzeja Mrozka, który jest własnym odkryciem Natalii.

DVD, za którego współreżyserię odpowiada Daniel Jaroszek (LADS), zapowiada utwór “Laura” z repertuaru Bat For Lashes. To nie jedyny cover, który znalazł się na płycie, więc tym bardziej ciekawi byliśmy tego, jakie inne piosenki i płyty ukształtowały nową gwiazdę polskiego popu.

Moje Rytmy: Natalia Nykiel

Piosenka, od której wszystko się zaczęło

To piosenka, której nauczyła mnie moja babcia. To była modlitwa, kołysanka śpiewana do Boga o zdrowie, szczęście dla mnie, ale też dla biednych dzieci. Jedno z pierwszych wspomnień mojego życia to jak śpiewam ją na ambonie w kościele w Pieckach, ubrana w niebieskie leginsy w Pokemony. To zdecydowanie piosenka, od której wszystko się zaczęło.

Album, który zmienił moje życie

Ciężko powiedzieć, bo moje życie nigdy nie miało jakiegoś konkretnego zwrotu w jednym kulminacyjnym momencie. Ja po prostu dojrzewałam i dojrzewam dalej, a ten proces trwa lata. Wydaje mi się, że pierwszy zespół, który w jakimś stopniu mną pokierował i robi na mnie wrażenie do tej pory, to Paramore. To zdecydowanie moje lata gimnazjum, pierwszy zespół, pierwsze koncerty i szukanie w tym wszystkim siebie. Ogromną inspiracja od tamtej pory do teraz jest dla mnie wokalistka Hayley Williams. Ludziom ten zespół może się kojarzyć z amerykańskim rockiem, który nie wnosi wielkich wartości, jednak dla mnie to jest coś, co mnie po trochu ukształtowało. Do tej pory ich lubię, cudownie byłoby kiedyś stanąć z Hayley na jednej scenie.

Płyta, której kiedyś nie lubiłam, ale doceniłam ją po latach

Byłam ogromną fanką Britney Spears. To była moja największa idolka z dzieciństwa. Kiedy dorastałam, stwierdziłam jednak że to trochę wstyd i nie warto się do tego przyznawać. Prawda jest jednak taka że wróciłam ostatnio do jej dwóch pierwszych płyt i okazało się, że znam je na pamięć, co więcej uwielbiam je! (śmiech)

Utwór, którego nie chcę już więcej słyszeć

Chyba nie mam takiego. Jest kilka utworów, które mocno kojarzą mi się z niektórymi osobami, sytuacjami i to w dużej mierze smutnymi ale to raczej sprawia, że mam do nich sentyment. Coś za nimi idzie, prawdziwa emocja i wspomnienia, z których zawsze wyciągamy jakąś naukę. Zaproponuję za to utwór, który zawsze sprowadza mnie do pionu. To The Verve – “Bittersweet Symphony”.

Film, który każę obejrzeć swoim dzieciom

Wszystko jest iluminacją. To film, który zrobił na mnie największe wrażenie w całym życiu. Zobaczyłam go pierwszy raz będąc z bratem w kawiarni literackiej w Trójmieście na cyklicznym seansie. Miałam wtedy z 14 lat. Wtedy go nie zrozumiałam, ale po kilku latach przypomniałam sobie go i zaczęłam go szukać, żeby obejrzeć na nowo. Absolutnie wszystko w nim uwielbiam – od doboru aktorów, przez zdjęcia, po ścieżkę dźwiękową, która zawsze wzbudza we mnie ogromne emocje. Już teraz karzę obejrzeć go wszystkim znajomym, więc moje dzieci zobaczą go obowiązkowo. Ja razem z nimi, po raz setny.

Film, w którym chciałbym wystąpić

Bond lub Harry Potter. Potter to fascynacja z dzieciństwa. Uwielbiam tę historię i wszystko, co z nim związane, byłam ostatnio w studiu, w którym go kręcili. Jeśli miałabym zagrać jakąś postać to byłaby to Bellatrix Lestrange. To moja ulubiona bohaterka, choć zła do szpiku kości. (śmiech) To też wynika z mojego uwielbienia dla Heleny Bonham Carter i wszystkich jej wcieleń.

giphy

Moja ulubiona ulica na świecie

Ulica Pokątna! :)

maxresdefault-13
 

Moje Rytmy:
#1 Reni Jusis
#2 Brodka
#3 Krzysztof Zalewski
#4 Monika Lewczuk
#5 Kasia Lins
#6 Julia Pietrucha
#7 Czarny HIFI

W piątek do sklepów trafi DVD podsumowujące trasę koncertową Natalii Nykiel ERROR Tour. Z tej okazji zapytaliśmy Natalię o najważniejsze w jej życiu filmy i płyty. Natalia Nykiel wydała swój debiutancki album Lupus Electro zaledwie dwa lata temu, ale szybko udowodniła, że jest prawdziwą profesjonalistką. Jej trasa ERROR Tour była ogromna klubową produkcją – dopracowanym […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →