Moje Rytmy #2: Brodka


02 września 2016

Obserwuj nas na instagramie:

W drugim odcinku cyklu Moje Rytmy o najważniejszą w jej życiu muzykę, zjawiska popkultury, które lubi trochę za bardzo oraz najlepszą ulicę na świecie zapytaliśmy Brodkę.

Są dobre i doskonałe płyty, słabe i wybitne filmy, mniej i bardziej fascynujące zjawiska popkultury, ale tylko niektóre z nich wpływają na nasze życie w szczególny sposób. Podobnie jest z miejscami i ulicami – widzimy ich setki, chętnie wracamy tylko do niektórych. W rubryce Moje Rytmy przepytujemy różne ciekawe osoby o ich osobisty związek z muzyką, popkulturą oraz ulicami i miastem.

Brodka udowodniła w tym roku, że naprawdę nie boi się iść pod prąd, bo najważniejsza dla niej jest jej własna wizja. Nagrała więc Clashes, płytę o której nie trzeba już mówić, jak dużym była zaskoczeniem i postanowiła na serio zawalczyć o to, by dotrzeć do słuchaczy poza granicami Polski, zaczynając niemal od samego początku – grania na festiwalach showcase’owych oraz w roli supportu podczas brytyjskiej trasy Beth Orton. Jesienią rusza w trasę koncertową Clashes Tour, podczas której wystąpi w niezwykłych salach koncertowych. Poznajcie muzykę i filmy, które zmieniły jej życie. I sprawdźcie też Moje Rytmy z Reni Jusis.

 

Piosenka, od której wszystko się zaczęło

“New York, New York” Franka Sinatry. Zaśpiewałam ją na castingu do Idola. Nowy Jork później stał się moim ulubionym miastem, w którym pomieszkuję i w którym napisałam pierwsze piosenki na Clashes.

Album, który zmienił moje życie

Nirvana Unplugged. Jedna z pierwszych kaset kupionych za własne pieniądze. Znam każdy dźwięk tego koncertu. Doskonałe kompozycje, wrażliwość i klimat tego koncertu urzekają mnie do dziś.

Płyta, której kiedyś nie lubiłam, ale doceniłam ją po latach

Chyba cała twórczość Sonic Youth i Nico. Musiałam do niej dojrzeć. Teraz absolutnie kocham.

Utwór, którego nie chcę już więcej słyszeć

Wszystkie piosenki Sia na czele z Żyrandolem ;).

Film, który każę obejrzeć swoim dzieciom

Hrabia Kaczula.

Film, w którym chciałabym wystąpić

Każdy film Hanekego, Polańskiego, Dolana, Kaufmana.

Popkulturowe zjawisko, które lubię trochę za bardzo

Instagram. Zdecydowanie jestem uzależniona.

Oldies but goodies NYC2013 ☄

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika ⚡️Brodka Official ⚡️ (@missbrodka)

 

Moja ulubiona ulica na świecie

Może Great Jones na Manhattanie, bo zawsze kojarzyła mi się z Grace Jones. No i na pewno Mulholland Drive.

Sprawdź także:
Moje Rytmy #1: Reni Jusis

W drugim odcinku cyklu Moje Rytmy o najważniejszą w jej życiu muzykę, zjawiska popkultury, które lubi trochę za bardzo oraz najlepszą ulicę na świecie zapytaliśmy Brodkę. Są dobre i doskonałe płyty, słabe i wybitne filmy, mniej i bardziej fascynujące zjawiska popkultury, ale tylko niektóre z nich wpływają na nasze życie w szczególny sposób. Podobnie jest […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →