materiały prasowe

Moje Rytmy #55: Luna


30 listopada 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Luna debiutuje EP-ką Caught in the Night. Z tej okazji artystka odpowiedziała na pytania z cyklu Moje Rytmy i podzieliła się swoimi międzyplanetarnymi inspiracjami.

Luna – pierwsza polska artystka na Times Square

W historii muzyki Luna zapisała się jako pierwsza polska artystka z własnym billboardem na Times Square. Wszystko to w ramach akcji Spotify Equal, w której Lunę wyróżniono jako jedną z najbardziej obiecujących polskich wokalistek. Jednak na Times Square artystka nie wzięła się znikąd, bo do tego miejsca doprowadziło ją kilka wcześniejszych istotnych kroków.

Zobacz również: Polska artystka na Times Square. Poznajcię Lunę!

Luna Blind EQUAL Spotify Times Square
Luna – EQUAL Spotify Polska

Luna i jej kosmiczny świat

Luna dała się poznać jako postać nieco enigmatyczna, jak sama nazwa wskazuje – oscylująca w międzygalaktycznych, muzycznych przestrzeniach, zderzających się gdzieś na granicy elektroniki i alternatywy. Artystka konsekwentnie trzyma się tej stylistyki od pierwszych singli, takich jak Zgaś, które doczekało się również swojej anglojęzycznej alternatywy w postaci utworu Blind, aż po jej najświeższą premierę – debiutancką EP-kę Caught in the Night, na którą złożyło się pięć anglojęzycznych piosenek, w tym znane już single Virtual Rivers, Melt Away oraz wspomniane Blind.

Nie planowałam, że będę śpiewać po angielsku. To się po prostu stało, ktoś mnie zauważył, a ja dałam się ponieść dobrej fali. Nagle poczułam, że mogę wszystko. Stworzyłam pięć historii inspirowanych bezsennymi nocami, cieniami w świetle księżyca i snami, które wyławiają nas z naszego świata bez naszej zgody

– pisze Luna o swoim najnowszym wydawnictwie.

Luna – Caught in the Night , posłuchaj EP-ki!


#MojeRytmy: Luna – wywiad

EP-ka Caught in the Night jest nie tylko podsumowaniem tego szczęśliwego dla Luny roku, ale również zapowiedzią pierwszej długogrającej, polskojęzycznej płyty, której premiera została zapowiedziana na wiosnę 2022 roku. Tymczasem artystka daje nam się lepiej poznać odpowiadając na nasze pytania z serii Moje Rytmy. Sprawdźcie!

Utwór, od którego wszystko się zaczęło

Luna: Hijo de la luna – Mecano

Jest to przepiękna opowieść o księżycowej bogini. Nuciłam ją w dzieciństwie i nucę do teraz. Ta historia wraz z hipnotyzująca melodią zainspirowała mnie do tworzenia pod pseudonimem Luna.

Album, który zmienił moje życie

Luna: Nick Cave – Skeleton tree

Nick Cave wydał ten album tuż po śmierci syna i to, jak wiele emocji we mnie wzbudził, jest nie do opisania. Jest bardzo emocjonalny, symboliczny, mroczny, ale też bardzo surowy i minimalistyczny. Wydobył ze mnie wiele podskórnych lęków i bólów. Razem z tym albumem zaczęłam intensywnie pisać swoje teksty, a nawet pracę licencjacką.

Płyta, której kiedyś nie lubiłam, ale doceniłam ją po latach

Luna: The Beatles – Abbey Road

Nigdy nie byłam fanką zespołu The Beatles, nie do końca był to mój klimat. Aż w końcu dotarłam na Abbey Road i przeszłam się po tych legendarnych pasach. Od tamtej pory Beatlesów słucham często w podróży.

Utwór, którego nie chce już więcej słyszeć

Luna: Ed Sheeran – Bad habits. Jechałam dziś autem i słyszałam tę piosenkę z 6 razy. Zdecydowanie za dużo!

Album, którego słucham najczęściej

Luna: Björk – Vulnicura

Mam tę płytę na pięknym, winylowym wydaniu. Słucham jej często wieczorami, ma niesamowity duszno-mroczny klimat.

Moje muzyczne guilty pleasures

Luna: Brirtney Spears na pełnych głośnikach w aucie i piosenka Unwritten Natashy Bedingfield. Wtedy czuję się, jakbym była na piżamowej imprezie w podstawówce, opowiadała o swoich sercowych przeżyciach przyjaciółce. 😉

Jestem też skrytą fanką Żabsona.

Najlepszy koncert, na którym byłam

Luna: Co ciekawe nie chodzę na wiele koncertów, wybieram tylko te moich ulubionych artystów. Dotychczas tym najbardziej inspirującym i wyjątkowym był koncert Nicka Cave’a. W Gdyni, przy zachodzącym słońcu było to coś naprawdę magnetycznego. Wciąż marzę jednak o koncercie Björk w jakimś urokliwym miejscu na Islandii.

Nick Cave Open'er Festival 2018
Nick Cave, Open’er Festival 2018, fot. M. Murawski

Film, który każę obejrzeć moim dzieciom

Luna: Badlands z 1973 roku. Przepiękny wizualnie film o nastoletniej miłości ze świetną warstwą muzyczną.

Badlands
kadr z filmu Badlands

Film, w którym chciałabym wystąpić jako postać

Luna: Wiem, że jest już taki film, ale chciałabym się wcielić w Dziewczynę z Perłą z obrazu Vermeera. Czuję, że mamy ze sobą wiele wspólnego. Chciałabym też wystąpić w jakimś filmie Tima Burtona.

Dziewczyna z Perłą
Dziewczyna z Perłą – obraz Johannesa Vermeera

Popkulturowe zjawisko, które lubię trochę za bardzo 

Luna: Uległam trendowi TikToka i potrafię przesiedzieć na nim cały wieczór!

TikTok
TikTok

Zobacz również inne wywiady z cyklu Moje Rytmy:

Luna debiutuje EP-ką Caught in the Night. Z tej okazji artystka odpowiedziała na pytania z cyklu Moje Rytmy i podzieliła się swoimi międzyplanetarnymi inspiracjami. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas streamingowa rewolucja? Luna – pierwsza polska artystka na Times […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →