kadr z teledysku

Michael Jackson z filmem biograficznym. Nakręci go m.in. producent “Bohemian Rhapsody”


08 lutego 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Michael Jackson doczeka się własnego filmu biograficznego. Nad produkcją będzie czuwać Graham King – producent Bohemian Rhapsody oraz twórca takich filmów, jak Skyfall, czy The Aviator.

Król popu na wielkim ekranie

Jak podaje Variety, trwają prace nad filmem zatytułowanym Michael, który opowie historię Michaela Jacksona. Za scenariusz odpowiada John Logan (pracujący choćby przy Gladiatorze i Skyfall). Scenarzysta pracował wcześniej z Kingiem przy The Aviator Martina Scorsese.

Jak podają producenci, Michael powstaje przy pełnym błogosławieństwie zarządców majątku Michaela JacksonaJohna Branci oraz Johna McClaina. Mężczyźni zasiądą obok Kinga przy produkcji filmu. Za globalną dystrybucję dzieła będzie odpowiadała firma Lionsgate.

Jestem zaszczycony, że sprowadzę jego spuściznę na wielki ekran. Siedząc na Dodger Stadium, oglądając Victory Tour, nigdy nie mógłbym sobie wyobrazić, że prawie trzydzieści osiem lat później dostąpię zaszczytu bycia częścią tego filmu.

– powiedział Graham King.

Zobacz: TOP 10 najpopularniejszych tytułów na Netflixie we wrześniu – Bohemian Rhapsody i Lucyfer wysoko

Michael da widzom dogłębny portret skomplikowanego człowieka, który stał się Królem Popu. Pokaże najbardziej ikoniczne występy Jacksona, jak również da świadomy wgląd w artystyczny proces i życie osobiste artysty.

– zapowiadają producenci w komunikacie prasowym.

Wieść o pracach nad filmem biograficznym zyskała aprobatę również wśród rodziny zmarłej gwiazdy. Katherine Jackson, matka Króla Popu, nie kryje zadowolenia.

Odkąd Michael był mały, jako członek The Jackson 5, kochał magię kina. Jako rodzina jesteśmy zaszczyceni, że nasza historia ożyje na dużym ekranie.

Michael Jackson – Thriller

Producenci pominą kontrowersyjną przeszłość piosenkarza?

Zagraniczne media przypuszczają, że historia przedstawiona w filmie zostanie poddana kontroli. Bardzo prawdopodobne, że film nie będzie zawierać zarzutów o seksualne wykorzystywanie dzieci. Wspomniane zarzuty stawiano piosenkarzowi zarówno w trakcie jego kariery, jak i po jego śmierci w 2009 roku.

Zobacz: Niepublikowana EPka Kendricka Lamara wyciekła do sieci! Na feacie m.in. Michael Jackson!

W 2019 roku światło dziennie ujrzał czterogodzinny dokument Leaving Neverland, który zawierał zeznania Wade’a Robsona oraz Jamesa Safechucka. Mężczyźni utrzymywali, że w latach dziewięćdziesiątych byli wykorzystywani seksualnie przez Michaela Jacksona. Film spotkał się z szerokim odbiorem, a niektóre radiostacje przestały emitować muzykę Jacksona.

Leaving Neverland – oficjalny zwiastun

Michael Jackson doczeka się własnego filmu biograficznego. Nad produkcją będzie czuwać Graham King – producent Bohemian Rhapsody oraz twórca takich filmów, jak Skyfall, czy The Aviator. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →