kadr z teledysku do utworu „Thriller”

Powstaje dokument o płycie Michaela Jacksona„Thriller”


04 października 2022

Podziel się newsem:

Michael Jackson i jego płyta Thriller będą bohaterami powstającego filmu dokumentalnego. Obraz wyreżyseruje ceniony pisarz.

Thriller od kuchni

Thriller będzie obchodził w listopadzie swoje czterdzieste urodziny. Z tej okazji Sony Music Entertainment oraz zarządcy majątkiem Michaela Jacksona ogłosili, że powstaje film dokumentalny o tym krążku. Obraz ma zabrać widzów w czasie i od kuchni pokazać, jak rodziła się jedna z najbardziej ikonicznych płyt w dziejach muzyki. Jak zwykle bywa w takich przypadkach, w filmie znajdą się nigdzie niepublikowane wcześniej archiwalne materiały, które uwieczniły moment, kiedy Michael Jackson stał się światową gwiazdą muzyki pop oraz kulturowym fenomenem, który ma wpływ na telewizję, muzykę czy modę aż do dziś. Film wyreżyseruje Nelson George. Pisarz i krytyk muzyczny ma na swoim koncie takie bestsellery, jak Hip Hop America czy Blackface: Reflections on African-Americans and the Movies. George był także producentem wielu filmów dokumentalnych.

Wydanie płyty Thriller zredefiniowało Michaela Jacksona. Z nastoletniej gwiazdy stał się dorosłą gwiazdą wielkiego formatu, która skomponowała zapadające w pamięć piosenki, zachwycała swoim wokalem i osiągnęła najwyższy możliwy poziom scenicznego widowiska. Album oraz filmy krótkometrażowe stworzyły nowy wzór dla mariażu muzyki z obrazem. Zgłębienie tego niezwykłego krążka ponownie i odkrycie nowego spojrzenia na jego magię to absolutny zaszczyt

– skomentował reżyser.

Nie jest znany tytuł filmu ani data premiery, ale w jego produkcję zaangażowany jest między innymi Colin Hanks.

Powstaje dokument o płycie Michaela Jacksona - „Thriller”
okładka płyty Thriller

Wielki sukces Michaela Jacksona

Thriller to szósty solowy album Michaela Jacksona. Krążek ukazał się 30 listopada 1982 roku. To właśnie z niego pochodzą takie przeboje, jak Billie Jean, Beat It czy tytułowy Thriller. Płyta zdobyła aż osiem nagród Grammy (była nominowana w 12 kategoriach) i jest absolutnym klasykiem oraz ikoną popkultury. Album jest też najlepiej sprzedającym się krążkiem w historii muzyki. Chociaż ciężko jest określić faktyczną liczbę ze względu na egzemplarze pochodzące z nielegalnych źródeł, to Thriller sprzedał się w ponad 67 milionach kopii.

Michael Jackson – Thriller

Michael Jackson i jego płyta Thriller będą bohaterami powstającego filmu dokumentalnego. Obraz wyreżyseruje ceniony pisarz. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Thriller od kuchni Thriller […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →