fot. Gershoff/Getty Images

Trzy piosenki Michaela Jacksona usunięte ze streamingów, bo… to nie on w nich śpiewa?


06 lipca 2022

Podziel się newsem:

Dorobek muzyczny Michaela Jacksona został właśnie uszczuplony o trzy utwory. Powodem jest zarzut, że wokalista w nich nie zaśpiewał.

Michael Jackson i piosenki, które podobno nie są jego

Aż trzy utwory z pośmiertnego albumu Michaela Jacksona Michael z 2010 roku zostały usunięte z serwisów streamingowych. Powodem jest przypuszczenie, że to nie król popu w nich śpiewał.

Przeczytaj także: Michael Jackson z filmem biograficznym. Nakręci go m.in. producent Bohemian Rhapsody

Michael Jackson
fot. NME

Obecnie na Spotify, Apple Music i YouTube Music znajduje się tylko siedem utworów z 10-ścieżkowej płyty. Na ten moment nie usłyszycie już propozycji Monster, Keep Your Head Up i Breaking News.

Trzy utwory, o których mowa, były przedmiotem toczącego się procesu sądowego między majątkiem Jacksona a Sony Music, które twierdziło, że piosenki nie zawierały wokalu artysty. Rzecznik oficjalnej strony Jacksona potwierdził, że piosenki nie są już dostępne online, ale dodał, że ruch ten „nie ma nic wspólnego z ich autentycznością”.

The Estate i Sony Music wierzą, że ciągła rozmowa o utworach odwraca uwagę fanów i przypadkowych słuchaczy Michaela Jacksona od skupienia swojej uwagi tam, gdzie powinna, na legendarnym i głębokim katalogu muzycznym Michaela.

Sama sprawa początkowo została podbudowana orzeczeniem trzech sędziów sądu apelacyjnego, którzy w 2018 roku zadecydowali na korzyść majątku Jacksona. W orzeczeniu stwierdzono:

Ponieważ Sony nie wiedziało, czy Jackson rzeczywiście śpiewał w tych trzech piosenkach, okładka albumu i materiały promocyjne nie mogły zostać pociągnięte do odpowiedzialności w ramach „przemówienia komercyjnego”.

Po wydanym wówczas oświadczeniu adwokat ds. majątku Jacksona, Howard Weitzman, powiedział o orzeczeniu:

Odnieśliśmy całkowite zwycięstwo w sądzie apelacyjnym w sprawie pozwu.

Jednak samo orzeczenie nie rozstrzygnęło ostatecznie kwestii, czy Michael Jackson rzeczywiście zaśpiewał w utworach Breaking News, Monster i Keep Your Head Up. Pozew znajduje się obecnie w Sądzie Najwyższym Kalifornii i czeka na dalsze rozstrzygnięcia.

Wydany w grudniu 2010 roku Michael był pierwszym pośmiertnym albumem Jacksona.

Dorobek muzyczny Michaela Jacksona został właśnie uszczuplony o trzy utwory. Powodem jest zarzut, że wokalista w nich nie zaśpiewał. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel „Bez wymówek” promujący kampanię Durex Michael Jackson […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →