Kadr z klipu Mata - Papuga

Mata znowu poza Polską – tym razem w New York Times


09 października 2021

Podziel się newsem:

W prestiżowym miejscu pojawiła się nie tylko relacja z ostatniego koncertu Maty. Raper zdradził również m.in. kulisy Patointeligencji.

Czas wielkich triumfów

Obecnie każdy artysta w kraju może pozazdrościć Macie popularności, z jaką wiążą się jego kolejne ruchy. Album Młody Matczak, o którym pisaliśmy w tym miejscu, jest już podwójnie platynowy i w pierwszy weekend był czwartym najchętniej słuchanym krążkiem na Spotify. Związany z Warszawą MC pojawił się również na Times Square oraz liście Billboardu.

Wisienką na torcie był zaś koncert na Lotnisku Bemowo, który zgromadził nieprzebrane tłumy ludzi, a my zrelacjonowaliśmy go tutaj. Na miejsce przybyli jednak nie tylko fani z całego kraju. Wśród publiczności był również Alex Marshall pracujący dla kultowego pisma New York Times. To właśnie on postanowił opisać fenomen Maty, który jak widać nie pozostał niezauważony poza naszym krajem.

Mata – Patoreakcja

Hit od kuchni

Tak jak wspominaliśmy znacząca część artykułu została poświęcona największemu pojedynczemu koncertowi w historii polskiego rapu. Dziennikarzowi udało się jednak również porozmawiać wcześniej z reprezentantem SBM Label. Dzięki temu słuchacze mogą dowiedzieć się, w jakich okolicznościach powstała Patointeligencja.

Kawałek powstał w burzliwym czasie – nie dość, że Mata zakończył chwilę wcześniej trzyletni związek, to jeszcze odczuwał ogromną presję związaną z egzaminami. Gdy znalazł w trakcie siedzenia w kawiarni wymarzony bit, tekst niemal napisał się sam i był dla autora oczyszczający. Jeszcze tego samego dnia utwór poznał ojciec rapera.

Mata – Patointeligencja

Polskie wątki w New York Times

Cały tekst przeczytacie, gdy klikniecie w ten link. Oczywiście do tego zachęcamy, bo ciekawych treści jest tam zdecydowanie więcej. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że rok temu ten sam autor przedstawił światu również Taco Hemingwaya, ale na tym polskie tropy się nie kończą.

To już prehistoria, ale w 2002 roku, o czym zapominają polskie media, New York Times przyjrzał się również bliżej poznańskiej scenie rapowej. Rzucił wtedy sporo światła chociażby na Peję, późniejszą niekwestionowaną legendę gatunku.

Mata – Kiss cam (podryw roku)

W prestiżowym miejscu pojawiła się nie tylko relacja z ostatniego koncertu Maty. Raper zdradził również m.in. kulisy Patointeligencji. Czas wielkich triumfów Obecnie każdy artysta w kraju może pozazdrościć Macie popularności, z jaką wiążą się jego kolejne ruchy. Album Młody Matczak, o którym pisaliśmy w tym miejscu, jest już podwójnie platynowy i w pierwszy weekend był […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →