kadr z klipu do utworu „JESTEM POJ384NY" Maty

Mata odsłania karty. Poznaliśmy tytuł jego nowej płyty


08 października 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Podczas koncertu w Poznaniu Mata zdradził, że jego nadchodząca płyta będzie nosiła tytuł MATA#2040.

Pierwsze szczegóły nowej płyty Maty

A więc nadchodzi. Trzeci album Maty zbliża się wielkimi krokami. Raper ostatnie miesiące poświęcił koncertowaniu. Odwiedził, aż 10 polskich miast. W międzyczasie ukazał się także singiel JESTEM POJ384NY z klipem stworzonym z nagrań z koncertów. Podczas ostatniego, w Poznaniu, po raz pierwszy Mata opowiedział coś o swojej nadchodzącej płycie. Będzie ona nosiła tytuł MATA#2040. Jest to nawiązanie do deklaracji sprzed kilku miesięcy, wedle której raper wystartuje w 2040 roku w wyborach prezydenckich. Do dziś nie wiadomo w zasadzie, czy jest to żart, czy naprawdę raper zamierza wystartować w wyborach za 18 lat. Zdaje się, że na albumie znajdą się dwa ostatnie single Matczaka. Wspomniane JESTEM POJ384NY oraz Patoprohibicja (28.01.2022). Co wiemy jeszcze na temat MATA#2040?

Mata – JESTEM POJ384NY

Pierwszy mężczyzna polskiego Vogue’a

Niedawno Mata został pierwszym raperem, ale także pierwszym mężczyzną, który pojawił się na okładce polskiego Vogue’a. Na łamach magazynu artysta przedstawił swój manifest, w którym znajdziemy m.in. taki fragment:

Czasami patrzę na moje wersy jak na zaklęcia magiczne, a na piosenki jak na duchowe rytuały. Czasami rapuję o światach, które jeszcze nie istnieją, bo wierzę, że słowa mogą je urzeczywistnić.

W kwestii muzyki Maty dużo istotniejsze wydaje się być jednak dopowiedzenie redaktor naczelnej Vogue’a, Iny Lekiewicz, w którym pojawiło się zdanie “[Mata] Wierzy, że jego nowa płyta pomoże młodym ludziom nabrać odwagi do zmieniania rzeczywistości”. Brzmi to co najmniej intrygująco. Kolejne konkrety dotyczące płyty poznamy z pewnością jeszcze w tym roku.

Podczas koncertu w Poznaniu Mata zdradził, że jego nadchodząca płyta będzie nosiła tytuł MATA#2040. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM Pierwsze szczegóły nowej płyty Maty A więc nadchodzi. […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →