screenshot z klipu #MATA2040

Mata lepszym prezydentem niż Andrzej Duda? “Ja znam cztery języki, a on tylko dwa”


13 lipca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Mata dzień przed startem trasy koncertowej opublikował filmik, w którym zapowiedział swoją kampanię prezydencką trwającą do wyborów w 2040 roku.

Mata rozpoczyna kampanię wyborczą

Do inauguracji trasy koncertowej o Młodym Matczaku było raczej cicho – nie licząc oczywiście jego zatrzymań przez policję w związku z oskarżeniem o posiadanie znikomej ilości marihuany. Dziś, tuż przed startem tournée, Michał zwrócił się do obywateli Polski z ważnym przekazem, już nie jako raper, nie jako Mata, a jako młody człowiek, szczerze zatroskany sytuacją w naszym kraju.

W jego apelu padły mocne słowa. Padły też nazwiska. Prezydenta Andrzeja Dudy, Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Padły zarzuty, a także… obietnice.

(…) a to wszystko po to, żeby wrócić do was jeszcze silniejszym, a następnie wyzwać na pojedynek w bułgarskie martwe ciągi Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę, a następnie Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobrę. Zamiast #FREEMATA piszcie #MATA2040

Przeczytaj: Mata rusza w trasę. TOP 5 gościnek, które mogłyby się wydarzyć (nie tylko w Warszawie)

Mata 2040 gościnki koncerty bilety
fot. materiały promocyjne

Milion na start-upy i nie tylko

W swojej kampanii Michał obiecał między innymi 420 tysięcy złotych wsparcia dla Fundacji 420, a także tyle samo dla Monaru – stowarzyszenia przeciwdziałającego narkomanii, bezdomności oraz innym zagrożeniom społecznym.

Prócz tego stworzył milionowy fundusz na serię start-upów, o których dofinansowanie może walczyć każdy poniżej dwudziestego piątego roku życia. Na stronie zarabiajzmata.pl można już zgłaszać swoje pomysły.

Jakby tego było mało, raper ogłosił, że do 2033 wyda łącznie 33 albumy, a jak zdążył już policzyć fanpage Analizy i Obliczenia w Rapie, daje to średnio jedną płytę na cztery miesiące.

Będziecie na niego głosować w 2040?

#MATA2040

Mata dzień przed startem trasy koncertowej opublikował filmik, w którym zapowiedział swoją kampanię prezydencką trwającą do wyborów w 2040 roku. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Mata rozpoczyna kampanię wyborczą […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →