kadr z klipu do utworu „JESTEN POJ384NY"

Dwa nowe numery od Maty


18 listopada 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Dokładnie o północy Mata wypuścił na platformy streamingowe dwa nowe single zatytułowane </3 oraz :(.

Kolejne single

Prawdopodobnie poznaliśmy kolejne utwory z nadchodzącej płyty Maty. O północy wypuścił do sieci dwa single zatytułowane </3 oraz :(. Nie ma oficjalnego potwierdzenia, że znajdą się one na albumie, który będzie nosił tytuł MATA#2040, jednak patrząc na to, że systematycznie pojawiają się kolejne informacje dotyczące albumu, ciężko wyobrazić sobie inny scenariusz. Są to prawdopodobnie trzeci i czwarty singiel po rage’owym JESTEM POJ384NY i mocno oldschoolowej PATOPROHIBICJI (28.01.2022). Zapowiedziany oficjalnie przez Matę tytuł albumu nawiązuje do deklaracji sprzed kilku miesięcy, wedle której raper wystartuje w 2040 roku w wyborach prezydenckich. Do dziś nie wiadomo w zasadzie, czy jest to żart, czy naprawdę raper zamierza wystartować w wyborach za 18 lat. Gdyby to faktycznie się stało… zagłosowalibyście?

Mata – </3 + :(

Pierwszy mężczyzna w polskim Vogue’u

Jako część promocji albumu MATA#2040, a także współpracy z firmą adidas, Młody Matczak jako pierwszy mężczyzna w historii polskiego wydania magazynu pojawił się solowo na okładce Vogue’a. Na jego łamach artysta przedstawił swój manifest, w którym znajdziemy m.in. taki fragment:

Czasami patrzę na moje wersy jak na zaklęcia magiczne, a na piosenki jak na duchowe rytuały. Czasami rapuję o światach, które jeszcze nie istnieją, bo wierzę, że słowa mogą je urzeczywistnić.

W kwestii muzyki Maty dużo istotniejsze wydaje się jednak dopowiedzenie redaktor naczelnej Vogue’aIny Lekiewicz, w którym pojawiło się zdanie „[Mata] Wierzy, że jego nowa płyta pomoże młodym ludziom nabrać odwagi do zmieniania rzeczywistości”. Brzmi to co najmniej intrygująco. Kolejne konkrety dotyczące MATA#2040 poznamy z pewnością jeszcze w tym roku.

Dokładnie o północy Mata wypuścił na platformy streamingowe dwa nowe single zatytułowane </3 oraz :(. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Kolejne single Prawdopodobnie poznaliśmy kolejne utwory […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →