fot. Louis van Baar

Martin Garrix, Bono i The Edge w przebojowym numerze na Euro 2020


14 maja 2021

Podziel się newsem:

Turniej UEFA Euro zawsze miał rangę wydarzenia nie tylko sportowego, ale również kulturalnego. W tym roku, mistrzostwa promuje utwór We Are The People Martina Garrixa, z gościnnym udziałem Bono oraz The Edge.

Euro 2020 i kulturowa tradycja

Co cztery lata, kiedy odbywają się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, towarzyszy im zawsze wsparcie medialne. Ludzie zaczynają tym żyć – nawet ci, którzy na co dzień nieszczególnie interesują się sportem, oglądają mecze, ekscytują się eliminacjami, uczestniczą w tym samonakręcającym się kołowrotku. Do tej sportowej gorączki dochodzi oczywiście pewna kulturalna otoczka. Kraje, które są gospodarzami imprezy robią wszystko, by zaprezentować się, jak najlepiej i sprawić, by ta konkretna edycja została zapamiętana. I to nie tylko z wyczynów zawodników, ale i również z rozmachu, z jakim zorganizowano całe wydarzenie.

Nieodłącznym elementem Euro, jest oczywiście piosenka promująca turniej. Dwa ostatnie przeboje, to po pierwsze, znana właściwie chyba z tego jednego hitu, Oceana i Endless Summer, po drugie – David Guetta i Zara Larsson w piosence The One’s for You. Tegoroczny wybór jest zresztą ciekawym nawiązaniem do ostatniego, bowiem na oficjalny hymn Euro 2020 wybrano kawałek Martina Garrixa, nagrany razem z Bono i The EdgeWe Are The People.

David Guetta ft. Zara Larsson – This One’s For You 

Martin Garrix stworzył hymn Euro 2020

Piosenka, którą młody artysta stworzył wspólnie z Bono i The Edge, członkami legendarnej grupy U2, pierwszy raz została zaprezentowana wczoraj na Wembley. To właśnie tam, 11 lipca odbędzie się rozstrzygający mecz turnieju UEFA. Premierowe wykonanie We Are The People nastąpi zaś dokładnie miesiąc wcześniej – 11 czerwca na Stadio Olimpico w Rzymie.

Tworzenie muzyki do jednej z największych imprez sportowych na świecie razem z Bono i The Edge było niesamowitym przeżyciem. Jestem bardzo dumny z tego, co zrobiliśmy razem i nie mogę się doczekać, aby w końcu podzielić się tym ze światem!

– napisał Martin Garrix
Martin Garrix, Bono i The Edge nagrali hymn euro 2020

Sam utwór We Are The People jest zaś dokładnie taki, jak sugeruje jego tytuł. Muzycznie to czysty Garrix, zaś warstwa liryczna jest typowa pod utwory pisane dla międzynarodowych eventów. Piosenka miała pokazać solidarność lub do niej zachęcić. Czy jej się to udało? Oceńcie sami.

Martin Garrix feat. Bono & The Edge – We Are The People [UEFA EURO 2020 Song]

Turniej UEFA Euro zawsze miał rangę wydarzenia nie tylko sportowego, ale również kulturalnego. W tym roku, mistrzostwa promuje utwór We Are The People Martina Garrixa, z gościnnym udziałem Bono oraz The Edge. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów Kuba […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →