Paramount

Grając w „Babilonie” Margot Robbie zainspirowała się z dziwacznym zwierzęciem. To jej metoda aktorska


03 stycznia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Margot Robbie zdradziła, jaki drapieżnik zainspirował ją podczas kręcenia filmu Babilon, najnowszej produkcji Damiena Chazelle’a.

Zwierzęcy instynkt Margot Robbie

Aktorzy znani są z niekonwencjonalnych sposobów na wejście w swoją rolę. Według słynnej metody Stanisławskiego, aktor powinien stworzyć w podświadomości postać, żeby móc ją uzewnętrznić. Zazwyczaj tyczy się to bohatera czy bohaterki widniejących na kartach scenariusza. Australijska gwiazda Margot Robbie wykorzystuje jednak technikę aktorską, która polega na wyobrażeniu odgrywanej osoby jako zwierzęcia.

Tak też zrobiła przy filmie biograficznym Ja, Tonya na temat Tonyi Harding — pełnej ognistego temperamentu łyżwiarki figurowej, jednej z największych skandalistek w historii sportu. Aktorka przedstawiła w tej roli cechy psa rasy pitbull. Sztuczka przydała jej się również w najnowszym filmie z jej udziałem, Babilon. Produkcja Damiena Chazelle’a, twórcy hitów La La Land oraz Whiplash, pokazuje Hollywood lat 20. podczas intensywnych przemian, które nadeszły z końcem ery kina niemego.

Gwiazda lat 20. jako drapieżny ssak

Nellie LaRoy, w którą wcieliła się Robbie w Babilonie, jest karierowiczką i imprezowiczką. „Ma naprawdę grubą skórę i po prostu walczy z każdym i wszystkim na zawołanie”, powiedziała o swojej bohaterce Margot Robbie.

By przedstawić złożoność postaci problematycznej La Roy, wyobraziła sobie… miodożera. Niech was nie zmyli nazwa. Mięsożerny ratel miodożerny nie interesuje się miodem, a raczej larwami pszczół, które znajduje w plądrowanych przez siebie gniazdach. To mało znany gatunek, ale bardzo szkodliwy.

„Są nienormalne” — mówiła Robbie w programie Kelly Clarkson. Wyjaśniła, że miodożery walczą z innymi zwierzętami, takimi jak lwy, i są nieustraszone, a jednocześnie bardzo złośliwe. Nic, poza własnym interesem, je nie obchodzi.

Kierować się instynktem

Postać, którą w Babilonie odgrywa Margot Robbie, inspirowana jest różnymi aktorkami z lat 20., takimi jak Clara Bow, Joan Crawford czy Thelma Todd. Australijska gwiazda przyznała, że przy pracy nad filmami „głowa czasami jest tak przytłoczona statystykami, faktami i historią”, że lepiej wyobrazić sobie daną postać jako zwierzę. Dzięki temu, jak twierdzi Robbie, w pracy można naprawdę kierować się instynktem.

U boku Margot Robbie na ekranie zobaczymy m.in. Brada Pitta, Jean Smart, Olivię Wilde, Samarę Weaving, Tobey Maguire’a czy Phoebe Tonkin. Babilon zdobył 5 nominacji do Złotych Globów. Polska premiera filmu w reżyserii Damiena Chazelle’a już 20 stycznia.

Zobacz zwiastun filmu Babilon:

Margot Robbie zdradziła, jaki drapieżnik zainspirował ją podczas kręcenia filmu Babilon, najnowszej produkcji Damiena Chazelle’a. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Zwierzęcy instynkt Margot Robbie Aktorzy znani […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →