kadr z filmu „Babilon”

„Babilon” finansową klapą. To już drugi film z Margot Robbie z rzędu. Czy produkcja odbije się od dna?


27 grudnia 2022

Podziel się newsem:

Nowy film Damiena Chazelle’a trafił już do kin w Stanach Zjednoczonych. Babilon zaliczył jednak bardzo nieudany start. To już drugi film z Margot Robbie z rzędu, który okazał się finansową klapą.

Upadek Babilonu

Babilon zaliczył swój pierwszy (w dodatku przedłużony o dwa dni) weekend w kinach w Stanach Zjednoczonych. Reżyser filmu, Damien Chazelle, nie zaliczy jednak tego okresu do zbyt udanych. Obraz przez kilka dni zarobił zaledwie 5,3 miliona dolarów, co przy budżecie wynoszącym 80 milionów dolarów jest bardzo niepokojącym znakiem. Studio Paramount Pictures celowało w co najmniej 250 milionów dolarów zysku na całym świecie. Film Chazelle’a nie trafił jeszcze do szerszej dystrybucji (premiera w Polsce 20 stycznia 2023 roku) i prawdopodobnie to światowy box office będzie musiał ratować Babilon. Powodów tak słabego wyniku może być wiele: święta Bożego Narodzenia, niedawna premiera Avatara: Istoty wody czy potężne śnieżyce, które zaatakowały Stany Zjednoczone.

Żeby było ciekawiej, Babilon jest już drugim filmem z Margot Robbie z rzędu, który pomimo imponującej obsady, okazał się porażką. Poprzednią taką produkcją jest Amsterdam, gdzie główne role zagrali także Christian Bale i John David Washington. W obsadzie produkcji Davida O. Russella znaleźli się również Chris Rock, Anya Taylor-Joy, Rami Malek, Robert De Niro czy Taylor Swift. Obraz zarobił w pierwszy weekend 6,5 miliona dolarów, a ogólny wpływ ze światowego box office wyniósł ledwo 31 milionów dolarów. Film kosztował 80 milionów dolarów.

Jest jednak szansa, aby się podniósł

Pomimo początkowej klapy finansowej, Babilon ma szansę się odkuć, kiedy trafi już do kin na całym świecie. Ma również okazję, aby odnieść niemały sukces artystyczny: obraz Chazelle’a zdobył pięć nominacji do Złotych Globów, w tym za aktorskie kreacje Diego Calvy, Margot Robbie i Brada Pitta oraz za Najlepszą komedię lub musical. Film znalazł się też na trzech spośród dziesięciu ogłoszonych oscarowych shortlist. Babilon zawalczy o nominacje za Najlepszy dźwięk, Najlepszą muzykę oryginalną oraz Najlepszą charakteryzację i fryzury. Obraz został osadzony w Hollywood lat 20. XX wieku i przedstawia historię wzlotu oraz upadku kilku postaci u progu kinowej rewolucji. Oprócz wspomnianej trójki w filmie wystąpili między innymi Olivia Wilde i Tobey Maguire.

Babilon – zwiastun

Nowy film Damiena Chazelle’a trafił już do kin w Stanach Zjednoczonych. Babilon zaliczył jednak bardzo nieudany start. To już drugi film z Margot Robbie z rzędu, który okazał się finansową klapą. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →