fot. paradoks

„Mała Syrenka” z pierwszym zwiastunem. Halle Berry reaguje na wpadkę złośliwych internautów


12 września 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Mała syrenka i jej nadchodzące live action doczekały się pierwszego zwiastuna. Jak prezentuje się odświeżona wersja bajki z dzieciństwa?

Po co po co po co

O tym, czy powstające nagminnie (lub też będące w planach) remake’i i filmy aktorskie na podstawie bajek z dzieciństwa mają sens, można by było rozmawiać godzinami. Po co „odświeżać” coś, co przecież mimo upływu lat dalej funkcjonuje w naprawdę dobry sposób? To chyba pytanie, które najczęściej widywałem pod przeróżnymi zwiastunami, a także na forach odnoszących się do owej tematyki. Jeśli dodać do tego jeszcze odarcie dzieci ze szlagierowych piosenek (jak w przypadku Króla Lwa), czy też liczne kontrowersje (w przypadku Mulan), to można wysnuć własne wnioski na temat słuszności prezentowanych nam premier.

Nic więc dziwnego, że pytanie o sens istnienia nowej produkcji wróciło również w przypadku Małej syrenki, która również doczekała się swojego live action.

Przeczytaj także: Nie wiesz, jak nazwać swoje dziecko? Disney przychodzi z pomocą

Wiadomo, jak Disney+ poradziło sobie na starcie w Polsce
fot. Disney

I o ile komentarze pod oficjalnym zwiastunem filmu na YouTubie są nieszkodliwe i w głównej mierze nawiązujące do ostatnich, głośnych zarzutów wobec Disneya, że tracą oni na swojej oryginalności, celując głównie w „skoki na kasę” za pomocą nostalgii, tak w przypadku pozostałych social mediów sprawa wymknęła się lekko spod kontroli.

Halle Bailey „za stara” na Małą syrenkę?

Doszło bowiem do tego, że grająca główną rolę w filmie Halle Bailey została nazwana „za starą”, a jej wcielenie się w Arielkę jest jedną wielką pomyłką. Oczywiście wszystko to przez pomylenie nazwiska 22-letniej, stawiającej od kilku lat pierwsze kroki w show-biznesie Bailey i wzięcie jej za laureatkę Oscara, 56-letnią Halle Berry. Berry zauważyła jednak całe zamieszanie i w porę je rozwiązała, zamieszczając wymownego twitta i przyznając, że sama czeka na film:

Nowy trailer Małej syrenki możecie obejrzeć poniżej.

The Little Mermaid – Official Teaser Trailer, zobacz!

Mała syrenka i jej nadchodzące live action doczekały się pierwszego zwiastuna. Jak prezentuje się odświeżona wersja bajki z dzieciństwa? Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Po co po co po […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →