fot. 21st Century Fox

„Eragon” powraca! Nowy serial zawita na platformie Disney+


26 lipca 2022

Podziel się newsem:

Eragon ponownie zostanie Smoczym Jeźdźcem. Słynne książki fantasy doczekają się kolejnej ekranizacji, a odpowie za nią Disney.

Eragon znów dosiądzie smoka

Chciałoby się rzecz – nareszcie! Takiego potencjału, jaki mają w sobie książki Christophera Paoliniego, nie można zmarnować. Ruszyły prace nad serialem Eragon, który trafi na Disney+.

Przeczytaj także: Atomówki znów doczekają się rebootu. Tym razem od twórcy oryginału

Nadchodząca seria będzie adaptacją cyklu popularnych powieści fantasy Dziedzictwo. Eragon jest pierwszą częścią serii i to właśnie na jego podstawie zostanie stworzony pierwszy sezon serialu.

Eragon
fot. 21st Century Fox

Wszystko to za sprawą ogólnoświatowej akcji fanów, którzy rozpoczęli na Twitterze akcję #EragonRemake. Włączył się w nią również sam autor książek, który nie chciał pozostawić swojego oddanego fandomu z nieudaną pierwszą adaptacją Eragona. Mowa tu o filmie o tej samej nazwie, który zadebiutował w 2006 roku. W produkcji zagrali Ed Speleers jako Eragon, Rachel Weisz jako Saphira, Jeremy Irons jako Brom i John Malkovich jako Galbatorix. Niestety – film został wręcz zjedzony przez fanów i krytyków i zawieszono go już po pierwszej części.

Eragon opowiada historię tytułowego bohatera – chłopca z farmy, który mieszka ze swoim wujem i kuzynem, zanim wyruszy na epicką przygodę, gdy niespodziewanie znajduje smocze jajo… i opiekuje się młodą bestią po jej wykluciu

– czytamy w opisie filmu.

Powieść Eragon została wydana samodzielnie przez Paoliniego w 2002 roku, zanim została ponownie opublikowana w 2003 roku. Po niej pojawiły się: Najstarszy w 2005, Brisingr w 2008 i Dziedzictwo w 2011. Paolini będzie współscenarzystą nadchodzącego serialu. Wspomoże go Bert Salke, który został producentem wykonawczym.

Eragon ponownie zostanie Smoczym Jeźdźcem. Słynne książki fantasy doczekają się kolejnej ekranizacji, a odpowie za nią Disney. Zobacz także Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów „Wiedźmin: Rodowód krwi” jak na razie zapowiada się tragicznie Czy KęKę nagrywałby disco-polo? Pewnie, że by nagrał Eragon znów dosiądzie smoka Chciałoby się rzecz – nareszcie! Takiego […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →