fot. Disney

“Encanto” wybija Disneya na sam szczyt. Piosenka z bajki podbiła zestawienia Billboard


01 lutego 2022

Podziel się newsem:

Prawie 30 lat – właśnie tyle czekał Disney na ponowne wspięcie się na górę notowań Top Billboard 100. Udało się to osiągnąć dzięki wydanej ostatnio bajce Encanto.

Encanto lepsze niż Król Lew i Kraina Lodu

Chyba każdy z nas zetknął się z powyższymi tytułami. To właśnie w ich przewodnich piosenkach takich jak Krąg Życia (Król Lew), a także Mam tę moc (Kraina Lodu) pokładano największe nadzieje w podbiciu największych na świecie list i notowań. Niestety nie udało się to żadnej z nich. Ostatnią piosenką, która wiodła prym przez okrągły tydzień, był utwór To nowy dzień, który został stworzony do bajki Alladyn. Jednak okres oczekiwania zakończył się właśnie dziś, ponieważ klucz do serca fanów Disneya (i nie tylko) znalazła bajka Encanto, która udowodniła, że okres świetności bajek nie minął!

Shhhh, ani słowa o Brunie

Nie mówimy o Brunie – tak właśnie brzmi tytuł nowego numeru jeden Top Billboard 100. Piosence udało się zepchnąć z tronu Easy on Me Adele, które zajmowało to miejsce przez 10 tygodni. O dziwo utwór z bajki Encanto nie jest wcale taki popularny, ponieważ obecnie ma tylko 1.5 miliona odtworzeń w radiach.

Przeczytaj także: Ile Disney+ będzie kosztował Polaków? Wyciekła przypuszczalna cena platformy

Zwycięstwo zapewniły mu jednak inne platformy streamingowe. Na samym Spotify widnieje już prawie 102 miliony odsłuchań, a liczba ta stale rośnie! Jestem więc prawie pewien, że już niedługo usłyszymy utwór w radiowych playlistach.

Encanto
Jeden z kadrów bajki Encanto/Disney

O napisaniu samej piosenki jej kompozytor Lin-Manuel Miranda, mówi tak:

Nie wiedziałem, że piosenka osiągnie taki sukces i że jest tak chwytliwa, ponieważ jedynymi osobami, które śpiewały ją od bardzo długiego czas, były moje dzieci. Oczywiście robiły to już od momentu, w którym piosenka była dopiero na początku procesu jej powstawania, dlatego musiałem cały czas przy nich chodzić i powtarzać im – nie możecie tego śpiewać w szkole, możecie to robić tylko w domu. Pamiętajcie, nie mówimy o Brunie!

powiedział kompozytor na łamach audycji w Today

Bądźcie więc pewni, że przesłuchanie tej piosenki nie skończy się na jednym razie, ale jeśli tak się stanie to pamiętajcie – Nie mówimy o Brunie!

Prawie 30 lat – właśnie tyle czekał Disney na ponowne wspięcie się na górę notowań Top Billboard 100. Udało się to osiągnąć dzięki wydanej ostatnio bajce Encanto. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →