kadr z klipu do utworu „Błąd" Łony i Webbera

Łona, Dagadana i Narodowa Orkiestra Dęta w singlu z projektu “WINDRAP! Orchestra”


21 kwietnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Łona i Dagadana połączyli siły w utworze Luksus przy akompaniamencie Narodowej Orkiestry Dętej w ramach projektu WINDRAP! Orchestra. Sprawdź szczegóły.

WINDRAP! Orchestra, czyli projekt pełen niezwykłych połączeń

Już 22 kwietnia swoją premierę będzie miał niezwykły album WINDRAP! Orchestra, którego pomysłodawcą był Mariusz Dziubek. Dyrygent stanął na czele Narodowej Orkiestry Dętej i zaprosił do współpracy artystów z totalnie różnych światów, m.in. rapu, soulu, jazzu czy popu, tworząc niezwykłe połączenia. Jak dotąd ukazały się trzy single z albumu: Znamy się tak krótko z udziałem Marii Sadowskiej, Liroya i zespołu No Logo, Malkontent w rapowym składzie Rahim, Kleszcz, Abradab oraz najnowszy Luksus nagrany z Łoną i Dagadaną, o którym możemy przeczytać w informacji prasowej:

Co może wyjść z połączenia sił pierwszej w Polsce symfonicznej orkiestry dętej oraz najlepszych raperów, producentów i kompozytorów znad Wisły? Zaprezentowane dotąd single projektu WINDRAP! ORCHESTRA Znamy się tak krótko (z udziałem jazzowej i popowej wokalistki Marii Sadowskiej, pioniera polskiego hip-hopu Liroya i prawdziwych scenicznych zwierząt, zespołu NO LOGO) oraz Malkontent (przy którym w kooperację z NOD weszli Abradab, Rahim I Kleszcz) udowadniają, że odwaga w mieszaniu pozornie odległych muzycznych światów popłaca. Trzeci utwór promujący projekt to Luksus, w którym wraz z orkiestrą pod przewodnictwem Mariusza Dziubka usłyszeć można Dagę z polsko-ukraińskiej formacji Dagadana oraz Łonę, jednego z najciekawszych przedstawicieli tzw. rapu inteligenckiego. Utwór, któremu towarzyszy klip z kolażem zdjęć, porusza temat potrzeb, jakie mamy w życiu.

Nie jest znana jeszcze pełna tracklista projektu WINDRAP! Orchestra, ale pośród zapowiedzianych rapowych gości znajdują się tacy artyści jak: Liroy, Vienio, Afrojax, Rahim, Kleszcz, Abradab, Grubson, Jarecki, Vixen, Mesajah, Kasta oraz Łona. Na temat projektu wypowiedział się także jego pomysłodawca, Mariusz Dziubek:

Siedząc pewnego wieczoru nad partyturą klasycznego dzieła w pełnym instrumentarium dęciaków, pomyślałem, że można pokazać połączenie orkiestry dętej ze zgoła odmiennym stylem muzycznym. Dlaczego nie hip-hop, rap? I tak się to zaczęło. Bardzo mi zależało, żeby pokazać orkiestrę dętą w ujęciu symfonicznym, elegancką, koncertową, połączoną z żywiołem i uliczną kulturą hip-hopu. Chciałem połączyć siłę, powiew, moc i blask dęciaków z ekspresją, rymem, rytmem, bitem, buntem i historią rapu.

Sprawdźcie singiel Luksus nagrany w składzie NOD, Łona i Dagadana:

Narodowa Orkiestra Dęta, Łona, Dagadana – Luksus

Dagadana na koncertach z cyklu Free Ukraine

Zespół Dagadana wystąpi wraz z grupą Troye Zilla podczas sześciu koncertów w Polsce w ramach trasy Free Ukraine! Wygramy Muzyką. Wykonawców będzie można usłyszeć w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu oraz Gdańsku. Bilety na to wydarzenie są dostępne do kupienia na stronie biletomat.pl

Łona i Dagadana połączyli siły w utworze Luksus przy akompaniamencie Narodowej Orkiestry Dętej w ramach projektu WINDRAP! Orchestra. Sprawdź szczegóły. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać WINDRAP! Orchestra, czyli projekt pełen […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →