kadr wideo „Projekt TAXI”

Łona powróci jesienią z albumem „TAXI”


23 czerwca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Po 3 latach nieobecności Łona wraca z nowym albumem zatytułowanym TAXI, na którym towarzyszyć będą mu Kacper Krupa i Andrzej Skoniecznym.

Historie z taryfy

A więc doczekamy się! Po 3 latach od premiery ostatniej EP-ki Łony i Webbera, zatytułowanej Śpiewnik domowy, otrzymamy kolejny projekt od szczecińskiego rapera. Tym razem stworzony nie z Webberem, a z muzykami z zespołu jazzowego Siema Ziemia: Andrzejem Koniecznym (instrumenty perkusyjne) i Kacprem Krupą (saksofon). Album ukaże się tej jesieni, a niedługo usłyszymy pierwszy singiel zatytułowany Żeby nie skłamać. Co ciekawe, osoby, które pojawią się na koncercie Łony w ramach Męskiego Grania 24 czerwca w Poznaniu, będą miały okazję usłyszeć cały projekt przedpremierowo. Choć wydaje się, że przedsmak tego co usłyszymy na albumie otrzymaliśmy… dwa lata temu.

Projekt wyewoluował album

W 2021 roku dokładnie ten sam skład: Łona, Konieczny i Krupa zaprezentowali Projekt TAXI – sześciominutowy film składający się z fragmentów utworów, a także wypowiedzi Łony. Cały projekt oparty jest o rozmowy z taksówkarzami. Wówczas pisano o nim tak:

Poetyka miasta utkana jest z historii jego mieszkańców. Wiele z tych historii słyszą i obserwują kierowcy taksówek podczas swojej codziennej pracy. Mówią, że gdyby je zebrać, można napisać książkę. Taki zamysł towarzyszy autorom Projektu TAXI, którzy od czerwca 2020 zgłębiają tajemnice taksówkarskiego środowiska – podążają szlakiem kultowych taksówkarskich miejscówek, rozmawiają z kierowcami dryndy i Ubera, jeżdżą taryfą tropiąc nocne, sensacyjne historie. Barwna galeria postaci z tej grupy zawodowej, a także kolekcjonowane przez nich doświadczenia są nieustającą inspiracją dla kolejnych artystycznych wyzwań. To dlatego Projekt TAXI doczekał się kontynuacji. Podczas jego grudniowej edycji twórcy ponownie zapuścili się w taksówkarskie rewiry – tym razem w obecności kamery. Materiał video składający się z wywiadów i urywków taksówkarskiej codzienności posłużył muzykom – Łonie, Andrzejowi Koniecznemu i Kacprowi Krupie – do stworzenia tekstów i improwizacji muzycznych.

Wygląda na to, że nie tylko szykuje nam się nowa płyta od Łony, ale po prostu niezwykle ciekawy i nietuzinkowy projekt, na który mocno czekamy.

Łona x Konieczny x Krupa – Projekt TAXI

Po 3 latach nieobecności Łona wraca z nowym albumem zatytułowanym TAXI, na którym towarzyszyć będą mu Kacper Krupa i Andrzej Skoniecznym. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać Historie z taryfy A […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →