Kadr z klipu promującego serial

Loki z MCU oficjalnie stał się postacią gender fluid


09 czerwca 2021

Podziel się newsem:

Promocja serialu o Lokim idzie pełną parą. W sieci pojawiło się kilka nowych klipów z produkcji Marvela. Jeden z nich zawiera kadr z kartoteką głównego bohatera, z której wynika, że Jotun jest gender fluid.

Loki w MCU

Loki występujący w Kinowym Uniwersum Marvela to postać odgrywana przez Toma Hiddlestona. Jest przybranym synem Odyna i bratem Thora. Podobnie, jak jego mitologiczny pierwowzór, jest bogiem podstępu i oszustwa. Jego historia w Marvelu nie była zbyt kolorowa. Ba, można nawet powiedzieć, że Loki powinien zostać bogiem śmierci, gdyż zdarzyło mu się kilka razy „umierać”. Po raz pierwszy pojawił się w pierwszej części Thora, zaś większą popularność zyskał po pierwszym filmie z Avengersami. Jego historia urywa się w filmie Avengers: Koniec gry, kiedy antybohater kradnie Tesseract – sześcian zawierający Kamień Przestrzeni, pozwalający na teleportację w dane miejsce w kosmosie. Serial Loki podejmuje historię Jotuna właśnie w tym miejscu.

Loki gender fluid
Serial Loki – plakat

Gender fluid – o co z tym chodzi?

Gender fluid jest terminem dosłownie oznaczającym „płynną płeć”. Wszystko zależy od tego, z jaką płcią identyfikuje się dana osoba. Ludzie używający pojęcia gender fluid są również często określani osobami niebinarnymi lub wielopłciowymi. Fanów boga podstępu nie zdziwi więc takie określenie w odniesieniu do Lokiego. Bohater, zarówno mitologiczny, jak i filmowy, potrafi przybierać dowolną postać. W tym także zwierząt czy innych istot. Za przykład może posłużyć historia z mitologii nordyckiej, kiedy Loki przemienił się w klacz. Urodził wtedy Sleipnira – ośmionogiego konia, którego następnie podarował Odynowi.

Loki genderfluid
Kartoteka Lokiego – kadr z oficjalnego klipu promującego serial

Loki – premiera serialu na platformie Disney+

Serial zadebiutował na, wciąż niedostępnej w Polsce, platformie Disney+. Jest trzecią, po WandaVision i The Falcon and The Winter Soldier serialową produkcją oficjalnie wchodzącą w skład Kinowego Uniwersum Marvela. Seria ma liczyć 6 odcinków, które będą wychodzić co tydzień. Oprócz wspomnianego już Toma Hiddlestona, w produkcji wystąpią Owen Wilson, Sophia Di Martino czy Richard E. Grant.

Loki – obejrzyj zwiastun serialu

Promocja serialu o Lokim idzie pełną parą. W sieci pojawiło się kilka nowych klipów z produkcji Marvela. Jeden z nich zawiera kadr z kartoteką głównego bohatera, z której wynika, że Jotun jest gender fluid. Loki w MCU Loki występujący w Kinowym Uniwersum Marvela to postać odgrywana przez Toma Hiddlestona. Jest przybranym synem Odyna i bratem […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →