fot. z klipu do utworu „Late To The Party” Lil Nas X-a i Youngboya

Lil Nas X dissuje i zarzuca homofobię BET Awards za… brak nominacji


09 czerwca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Lil Nas X wypuścił utwór Late To The Party z gościnnym udziałem YoungBoya, w którym dissuje telewizję BET organizującą BET Awards, zarzucając jej homofobię. Doczekaliśmy się także odpowiedzi. Sprawdź szczegóły!

Lil Nas X dissuje telewizję BET

Wczoraj, 8 czerwca ukazał się utwór Lil Nas X-a z gościnnym udziałem YoungBoya, zatytułowany Late To The Party, który zaczyna się od słów: fck BET, fck BET. Autor Montero dał upust swoim emocjom na Twitterze, gdy dowiedział się o braku nominacji do BET Awards. W usuniętych już tweetach pisał:

Dziękuję BET. Znowu zero nominacji. Mam wrażenie, że czarnoskórzy geje muszą walczyć o to, by być widoczni w tym świecie, a nawet jeśli uda nam się dostać na szczyt, to niektórzy próbują udawać, że jesteśmy niewidzialni.

Lil Nas X – Late To The Party ft. YoungBoy

BET z szybką reakcją

Telewizja BET bardzo szybko zareagowała, publikując oświadczenie, w którym odnosi się do słów rapera:

Uwielbiamy Lil Nas X-a. Był nominowany do nagrody BET dla najlepszego nowego artysty w 2020 roku i z dumą pokazywaliśmy jego niezwykły talent i kreatywność w programie dwukrotnie. Niestety w tym roku nie został nominowany przez Akademię Głosowania BET, która składa się z cenionej grupy prawie 500 profesjonalistów z branży rozrywkowej w dziedzinie muzyki, telewizji, filmu, marketingu cyfrowego, dziennikarstwa sportowego, public relations, sztuk kreatywnych, a także influencerów.
Nikt z BET nie jest członkiem Akademii. W BET jesteśmy gorącymi orędownikami wspaniałej różnorodności, która istnieje w naszej społeczności. Jesteśmy zaangażowani w wykorzystywanie wszystkich naszych platform, aby zapewnić widoczność i integrację dla wszystkich wielu punktów przecięcia się afroamerykańskiej społeczności

Lil Nas X nie ustosunkował się jeszcze do tej odpowiedzi.

Lil Nas X wypuścił utwór Late To The Party z gościnnym udziałem YoungBoya, w którym dissuje telewizję BET organizującą BET Awards, zarzucając jej homofobię. Doczekaliśmy się także odpowiedzi. Sprawdź szczegóły! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →