Kadr z teledysku „RUN"

Killer Mike z Run The Jewels prezentuje singiel z gościnnym udziałem Thuggera i Dave’a Chappelle’a

Podziel się newsem:

W sieci pojawił się numer RUN – pierwszy solowy materiał Killer Mike’a od dekady. Obok gospodarza nawijają Thugger i Dave Chappelle. Sprawdź!

Killer Mike – RUN ft. Dave Chappelle & Young Thug

Bit do kawałka wyprodukował No I.D. Autorem klipu jest Adrian Villagomez.

Ta piosenka to również polityczny statement

Podczas wersu Thuggera w teledysku pojawia się baner z napisem „Wolność dla Young Thuga, chronić sztukę czarnoskórych, wolność dla Gunny„. Dwóch wymienionych raperów zostało aresztowanych w maju. Więcej o ich sytuacji przeczytacie pod tym adresem. W innej scenie teledysku widzimy żołnierza w opasce z napisem „Wolność dla YSL„, czyli wytwórni Young Thuga, która została określona przez władze jako „przestępcze uliczne ugrupowanie”.

To nie pierwszy raz, gdy Killer Mike zabiera głos w sprawie aresztowania swoich kolegów z branży. W zeszłym miesiącu artysta publicznie skrytykował wykorzystanie wersów raperów jako materiału dowodowego przeciwko nim.

Young Thug jest postacią stworzoną przez Jeffreya Williamsa. Jego zwrotki to nic więcej niż rapowe wersy w stylu braggadocio. Hip-hop nie jest postrzegany w tym kraju jako pełnoprawna sztuka, ponieważ czarnoskórzy nie są uznawani za takich samych ludzi jak biali. Jeśli wyrazimy zgodę na to, by sądy oskarżały artystów na podstawie postaci i historii, które stworzyli, to nim się zorientujemy, władze staną u naszych drzwi

– powiedział raper w rozmowie z magazynem Good Morning America.

Kiedy nowe Run The Jewels?

Killer Mike w kwietniu oznajmił, że rozpoczął prace nad nową płytą wraz z producentem El-P, z którym współtworzy duet Run The Jewels. Album będzie follow-upem do ich ostatniego wspólnego wydawnictwa – RTJ4 z 2020. Szczegóły takie jak tracklista czy data premiery albumu nie są jeszcze znane.

Mówię to z uśmiechem na twarzy i puszczając oko do fanów – ja i El-P byliśmy razem w studiu. Możliwe, że trochę się wygłupialiśmy i zaczęliśmy pracować nad RTJ5. Zobaczymy, jak to dalej pójdzie

– wyznał artysta dziennikarzom z Consequence.

W sieci pojawił się numer RUN – pierwszy solowy materiał Killer Mike’a od dekady. Obok gospodarza nawijają Thugger i Dave Chappelle. Sprawdź! Zobacz także Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów „Wiedźmin: Rodowód krwi” jak na razie zapowiada się tragicznie Czy KęKę nagrywałby disco-polo? Pewnie, że by nagrał Killer Mike – RUN ft. […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →