fot. media społecznościowe

Kękę o kryzysie twórczym. Raper nie napisał żadnego utworu przez rok


10 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Radomski raper wystosował noworoczny post w mediach społecznościowych. Kękę wyznał w nim, że przez niemal cały rok nie napisał żadnej piosenki z dwoma wyjątkami.

Kękę o zastoju artystycznym

Z końcem drugiego tygodnia 2022 roku Kękę zdecydował się na wystosowanie krótkiego oświadczenia. Autor Rzeczy przyznał w niniejszym, że przez ostatnie dwanaście miesięcy nie napisał prawie niczego. Raper wyznał również, co ponownie sprowokowało go do pisania. Zapalnikiem dla szefa Takie Rzeczy Label była dyskusja z internautami pod grudniowym postem nt. presji na oficjalnym fanpage’u. Jak podaje Kękę, wkrótce usłyszymy utwór, który napisał pod wpływem impulsu. Radomski raper zaznacza jednak, że nie będzie to zapowiedź kolejnego materiału.

Zobacz: Kękę z pierwszym diamentem w karierze i specjalną aukcją

Witam Was Wszystkich w Nowym Roku.

Już od paru dni zbierałem się aby coś z tej okazji napisać, ale jakoś nie wychodziło.

Na początku, życzę Wam wszystkiego dobrego. Zdrowia i aby wszystko co Was w Nowym Roku spotka było do uniesienia.

Jeśli chodzi o podsumowanie 2021.
Dla mnie był to rok lekko mówiąc średni.
Ci którzy mieli okazję jakiś czas temu przeczytać dyskusję na moim FB pod jednym z postów, orientują się co i jak, więc w szczegóły nie będę póki co wchodził.

Ze spraw bezpośrednio Was dotyczących myślę że najistotniejsze jest to, że od stycznia 2021 nie mogłem nic napisać. Poza dwoma gościnkami na zadany temat, zero.
Próbowałem wielokrotnie, i nic.
Za specjalnie o tym nie pisałem bo w czasach w których nie wiadomo co jest prawdą a co promocją, nie chciałem robić niepotrzebnego zamieszania.

Nie za bardzo wiedziałem co z tym zrobić ani z czego to wynika. Mój rap od zawsze opisywał to co dzieje się u mnie, a tematów jak już wspominałem nie brakowało.

No a później wywiązała się dyskusja o tym jak to nie wiem nic „o presji” bo materialnie żyje spoko. I nie wytrzymałem. W krótkim komentarzu napisałem co i jak.

A parę dni po tym przyszło olśnienie.Nie wiem czy podświadomie nie chciałem nagrywać nic o ostatnich wydarzeniach, bojąc się że będzie to odebrane w sposób „nie żal się masz dobrze” czy dlatego że „może to nikogo nie obchodzi i zostaw to dla siebie” a może „tyle ciężkich rzeczy się wydarzyło że to aż nierealne”

Nie wiem która z tych rzeczy miała wpływ, ale kiedy napisałem to na FB, wszystkie te powody zniknęły. Bo już słowo się rzekło a ja się z tym skonfrontowałem.

Usiadłem i napisałem kawałek. Wszystko co mi siedziało wyrzuciłem i wchodzę w Nowy Rok z lekkim sercem i „odblokowany” Jest dobrze

Kawałek niedługo usłyszcie. Nie będzie od nic zapowiadał. Tak po prostu #luźnerzeczy

– napisał raper (pisownia oryginalna).
kękę radom bashesh takie rzeczy siara
fot. Kamil Strudziński

Platynowy Kęki

Do tej pory solowa dyskografia Kękę składa się z sześciu albumów długogrających i EP-ki. Wszystkie krążki, oprócz Bis EP, pokryły się przynajmniej platyną, tj. sprzedały się w nakładzie przekraczającym trzydzieści tysięcy egzemplarzy. Cztery z nich: Nowe Rzeczy, Trzecie Rzeczy, To Tu i Mr Kękę sprzedały się w ponad dziewięćdziesięciu tysiącach, dzięki czemu Związek Producentów Aduio-Video przyznał raperowi potrójnie platynowe wyróżnienie. Dotychczasowy dorobek artystyczny rapera zamyka Siara z kwietnia zeszłego roku. Podobnie jak debiutanckie Takie Rzeczy album otrzymał platynową płytę.

Kękę – Zrobiłeś to chłopak

Radomski raper wystosował noworoczny post w mediach społecznościowych. Kękę wyznał w nim, że przez niemal cały rok nie napisał żadnej piosenki z dwoma wyjątkami. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →