kadr z klipu do utworu „Do następnego" Kaza Bałagane i Belmondo

Ruszyła petycja w sprawie przywrócenia legendarnego dla polskiego rapu znaku drogowego


16 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Jakiś czas temu z ulicy Wałowej w Warszawie zniknął znak „Strefa Ruchu”, przy którym zdjęcie zrobili sobie Kaz Bałagane oraz Belmondo. Fani duetu postanowili stworzyć petycję w sprawie jego przywrócenia.

Miejsce kultowe

Nie ma zbyt wielu miejsc, o których można by powiedzieć, że stały się kultowymi dla polskiego rapu. Niewątpliwie jednak jednym z takowych jest lokalizacja znaku drogowego “Strefa Ruchu” przy ulicy Wałowej w Warszawie, przy którym zdjęcie zrobili sobie Kaz Bałagane oraz Belmondo. Było to w czasie wydawania przez nich mixtape’u Sos, Ciuchy i Borciuchy, przez wielu słuchaczy uważanego za kamień milowy polskiego rapu. Niestety jakiś czas temu znak, który był obklejony naklejkami o tematyce rapowej, zniknął. Nie jest pewne, co stało się ze “Strefą Ruchu”, jednak istnieje podejrzenie, że został skradziony. Społeczność słuchaczy rapu zorganizowała się więc, by zadbać o dziedzictwo legendarnego zdjęcia Kaza Bałagane i Belmondziaka.

Legendarne zdjęcie “Strefa Ruchu” Kaza Bałagane i Belmondo

Ruszyła petycja w sprawie przywrócenia legendarnego dla polskiego rapu znaku drogowego

Ratujmy dziedzictwo polskiego rapu!

Członkowie jednych z największych społeczności hip-hopowych w polskim internecie – sajko.network oraz Straight Outta Konon – stworzyli petycję skierowaną do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego z prośbą o przywróceniu znaku “Strefa Ruchu” przy ulicy Wałowej. O tym, ile znaczy owo miejsce dla członków hip-hopowych społeczności, można przeczytać w uzasadnieniu napisanym przez autorów petycji:

Znak ten od lat pełni funkcję atrakcji turystycznej dla wszystkich miłośników kultury hip-hop w Polsce. Wszystko za sprawą wspólnego zdjęcia raperów Kaza Bałagane oraz Belmondo, uwieczniającego owe oznakowanie. 
Od lat słuchacze rapu w Polsce, przyjeżdżając do Warszawy, tłumnie wyruszali na ul. Wałową aby zobaczyć ten najsławniejszy w polskim hip-hopie znak drogowy. Strefa Ruchu na ul. Wałowej stała się miejscem wręcz kultowym dla przeciętnego miłośnika kultury hip-hop. Przez lata nabierało to co raz większego znaczenia, ranga owego zdjęcia ww. artystów na tle tego znaku urosła już do statusu legendy. Powiedzmy wprost – ten znak ma ogromne znaczenie dla rozwoju warszawskiej, nowoczesnej turystyki. 

Link do podpisania petycji o przywrócenie znaku “Strefa Ruchu” na ulicy Wałowej w Warszawie znajdziecie tutaj. W pierwszej godzinie od udostępnienia podpisało ją ponad 300 osób.

Jakiś czas temu z ulicy Wałowej w Warszawie zniknął znak „Strefa Ruchu”, przy którym zdjęcie zrobili sobie Kaz Bałagane oraz Belmondo. Fani duetu postanowili stworzyć petycję w sprawie jego przywrócenia. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →