Karaś i Rogucki zdradzają szczegóły wspólnego albumu


29 stycznia 2020

Podziel się newsem:

Wspólny album Kuby Karasia i Piotra Roguckiego ujrzy światło dzienne już w lutym. Właśnie poznaliśmy tytuł, okładkę oraz listę utworów. Sprawdźcie.

KARAŚ/ROGUCKI – premiera płyty w Walentynki

KARAŚ/ROGUCKI to duet, który powstał po zawieszeniu działalności zespołów The Dumplings i Coma. Kuba Karaś odpowiada za produkcję utworów, Piotr Rogucki natomiast zajął się tekstami.

Ich pierwszy wspólny album zatytułowany OSTATNI BASTION ROMANTYZMU ukaże się już 14 lutego. Składa się na niego 11 utworów o tematyce miłości w czasach cybernetycznej zarazy. Artyści opisują je jako: erotyki motoryzacyjno-katastroficzne, opowiadające o uczuciach w epoce końca cywilizacji.

OSTATNI BASTION ROMANTYZMU to płyta z koncepcją, opowiadamy o miłości, ale staramy się nie robić tego w banalny sposób, jeden do jednego. Słychać tu strach za plecami. To nasza opowieść o miłości w czasach zarazy. Scenografią do rozmyślań są katastrofy drogowe, ciasnota miasta, strach przed zagładą cywilizacji, samotność w sieci, zagrożenia płynące z nieludzkiej polityki, czy klęski żywiołowe i na tym tle prawdziwe uczucie. Na ile jest możliwa miłość w takich warunkach? A może jedynie miłość jest sposobem na naprawę świata? Bo to, że nasz świat wymaga naprawy, to już nie jest tylko wrażenie malkontentów, ale wspólny niepokój wszystkich wrażliwych i świadomych ludzi. Muzycznie poszliśmy za instynktem świeżej energii spotkania, mieszając sporo emocji z bitami tanecznymi, grubym basem i dużą ilością melodii opartych na eksperymentalnym brzmieniu gitar i syntezatorów. 

Piotr Rogucki

Płytę zapowiadają obecnie dwa single – 1996 oraz Bolesne strzały w serce.

KARAŚ/ROGUCKI – Bolesne strzały w serce

KARAŚ/ROGUCKI – OSTATNI BASTION ROMANTYZMU – tracklista

 1. Kilka westchnień
 2. Bolesne strzały w serce
 3. La Petite mort
 4. Nie mogę spać
 5. Na Zakręcie
 6. Świecę we wszystkich kierunkach
 7. Witaminy
 8. Ciociosan
 9. Katrina
 10. Taka ilość słońca
 11. 1996
Karaś/Rogucki - Ostatni Bastion Romantyzmu

KARAŚ/ROGUCKI – trasa koncertowa

Płytę promować będzie tournée, podczas którego utwory z płyty wybrzmią w kilkunastu klubach w największych polskich miastach. Trasa rozpocznie się 20 lutego w Wałbrzychu. Pełną rozpiskę wszystkich koncertów znajdziecie tutaj.

Bilety na koncerty w Poznaniu, Łodzi, Szczecinie i Zielonej Górze znajdziecie na stronie Biletomat.pl.

Wspólny album Kuby Karasia i Piotra Roguckiego ujrzy światło dzienne już w lutym. Właśnie poznaliśmy tytuł, okładkę oraz listę utworów. Sprawdźcie. KARAŚ/ROGUCKI – premiera płyty w Walentynki KARAŚ/ROGUCKI to duet, który powstał po zawieszeniu działalności zespołów The Dumplings i Coma. Kuba Karaś odpowiada za produkcję utworów, Piotr Rogucki natomiast zajął się tekstami. Ich pierwszy wspólny […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

KARAŚ/ROGUCKI - trasa koncertowa

Biletomat.pl
od 60 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.