Kuba Karaś i Piotr Rogucki łączą siły – będzie płyta!


20 września 2019

Podziel się newsem:

Kuba Karaś i Piotr Rogucki łączą siły! Duet zapowiada wspólną płytę, a już teraz możecie posłuchać ich pierwszego wspólnego utworu – 1996.

Nowy projekt – KARAŚ/ROGUCKI

Dwa przodujące nazwiska na polskiej scenie alternatywnej postanowiły połączyć swoje zupełnie odmienne muzycznie światy i stworzyć wspólny projekt – KARAŚ/ROGUCKI.

Karaś rogucki płyta

Obaj artyści ogłosili jakiś czas temu, że zawieszają działalność w swoich macierzystych zespołach. Kuba Karaś, który tworzy z Justyną Święs duet The Dumplings robi sobie urlop, a Piotr Rogucki będzie odpoczywał od działalności w zespole COMA. Jak widać obaj nie zamierzają jednak w tym czasie próżnować.

KARAŚ/ROGUCKI to projekt, który zapoczątkowała współpraca artystów w ramach projektu zespołu T.Love, który również zawiesił swoją karierę, a jego lider – Muniek Staszczyk zapowiedział premierę solowej płyty. Na ostatniej kompilacji T.LoveT.Cover znalazł się utwór 1996, który w nowej wersji przedstawili właśnie Kuba Karaś i Piotr Rogucki. Posłuchajcie!

KARAŚ/ROGUCKI – 1996

KARAŚ/ROGUCKI – płyta

To jeszcze nie koniec niespodzianek od duetu KARAŚ/ROGUCKI. 1996 nie był tylko jednorazową współpracą na potrzeby albumu T.Cover. Artyści zapowiadają wspólny album! Premiera już na początku przyszłego roku. Na wydawnictwie znajdą się utwory opowiadające o uczuciach w epoce końca cywilizacji, mroczne i gęste brzmienia, inspirowane brzmieniami lat 80.

Tak o współpracy z Kubą Karasiem wypowiedział się Piotr Rogucki:

Nie da się ukryć że mimo różnicy wieku zaprzyjaźniliśmy się z Kubą i to bardzo. Zadziałał mechanizm porozumienia ponad stereotypami, polubiły się też nasze dusze. Proste, że chcieliśmy ten stan rzeczy pogłębić, a przyjaźń zintensyfikować. Akurat planowałem odpoczynek od zespołu i chciałem stworzyć album solowy oparty na spójnej koncepcji. Niezależnie od moich planów Kuba zaproponował – „zróbmy coś razem”. Pomyślałem, że nie ma przypadków i trzeba iść za tą energią, która pojawiła się przy naszym spotkaniu. Po jakimś czasie uznaliśmy, że stworzymy zespół.

Nie możemy się doczekać efektów tego połączenia!


Przypominamy, że The Dumplings i Coma wyruszą jesienią w pożegnalne trasy koncertowe. Sprawdźcie rozpiski tras: Przykro Mi oraz Game Over.

Kuba Karaś i Piotr Rogucki łączą siły! Duet zapowiada wspólną płytę, a już teraz możecie posłuchać ich pierwszego wspólnego utworu – 1996. Nowy projekt – KARAŚ/ROGUCKI Dwa przodujące nazwiska na polskiej scenie alternatywnej postanowiły połączyć swoje zupełnie odmienne muzycznie światy i stworzyć wspólny projekt – KARAŚ/ROGUCKI. Obaj artyści ogłosili jakiś czas temu, że zawieszają działalność […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

The Dumplings - trasa Przykro Mi

Biletomat.pl
od 60 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →