fot. kadr z wywiadu z Tuckerem Carlsonem

Kanye West wytłumaczył, dlaczego założył koszulkę z napisem „White Life Matters”


07 października 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Kanye West to postać barwna, która wie, jak zwrócić na siebie uwagę. Ostatni incydent z koszulką „White Life Matters” jest tego przykładem.

Nie pytajcie po co

Dlaczego Kanye West momentami zachowuje się jak człowiek odklejony od rzeczywistości? Tego niestety nie wie nikt, jednak założenie koszulki z napisem White Lives Matter przekroczyło dla wielu pewną granicę.

Powód założenia kontrowersyjnej koszulki raper podał w rozmowie w ramach stacji Fox News przeprowadzonej z Tuckerem Carlsonem, w której to powiedział:

Robię pewne rzeczy, bo czuję, że powinienem je zrobić. Mój tata jest człowiekiem wykształconym. Pewnego dnia rzucił do mnie zdaniem White Lives Matter. Pomyślałem wtedy, że taka koszulka z takim napisem będzie zabawna. Uznałem, że pomysł, żebym ją nosił, był zabawny. Zapytałem wtedy mojego ojca: “Tato, co o tym myślisz?” Powiedział mi: “A co mam myśleć. Będziesz po prostu czarnym człowiekiem noszącym koszulkę z napisem”.

Dlaczego więc hasło “White Lives Matter” było uznane za kontrowersyjne? Ponieważ ci sami ludzie pozbawili nas naszej tożsamości i oznaczyli nas jako ludzi danego koloru i po prostu powiedzieli nam, że jesteśmy zaszufladkowani jako ludzie “czarni”.

Koszulka “White Lives Matter” była odpowiedzią rzuconą w kierunku białych ludzi noszących koszulki “Black Lives Matter”. Bo przecież jaką robili mi przysługę, mając koszulkę, która przypominała mi, że moje życie ma znaczenie, jakbym już tego nie wiedział. Więc pomyślałem, że odwdzięczę się i pozwolę białym ludziom wiedzieć, że “hej, twoje życie też ma znaczenie”.

West rozwinął również pokrótce swoje komentarze na temat zarzucania ruchowi Black Lives Matter fałszu i obłudy.

Cóż, to wszystko jest udowodnione. Ten ruch miał ludzi, którzy po prostu brali z niego pieniądze. Jako czarni ludzie będziemy potrzebować czegoś więcej niż tylko koszulki i domu za sześć milionów dolarów. Potrzebujemy tego, co zostało nam obiecane, a także zabrane

– dodał raper.

Całość rozmowy możecie zobaczyć poniżej.

Kanye West w rozmowie z Tuckerem Carlsonem opowiada historię koszulki z napisem White Lives Matter, zobacz!

Kanye West to postać barwna, która wie, jak zwrócić na siebie uwagę. Ostatni incydent z koszulką „White Life Matters” jest tego przykładem. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Nie pytajcie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →