Rolling Stone

Kanye West? Taylor Swift? Najlepiej zarabiający muzyk w 2021 roku to…


17 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Magazyn Rolling Stone opublikował listę dziesięciu najlepiej zarabiających muzyków w 2021 roku. W rankingu znaleźli się między innymi Kanye West, Bruce Springsteen, Taylor Swift czy Red Hot Chili Peppers.

Grosza daj muzykowi

Rok 2021 był popandemiczną odwilżą. Branża muzyczna zaczęła odżywać, artyści nareszcie ruszyli na koncerty i mogli spotkać się z publicznością. W stosach najróżniejszych podsumowań minionego roku, nie mogło także zabraknąć rankingów, które przy większym zastanowieniu się czy zrobieniu odpowiedniego researchu, mogą trochę polaryzować. Gdybym nie wspomniał już o tym w tytule i wstępie do artykułu, to w tym momencie napisałbym, że jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

Wiadomo, że pieniądz potrafi dzielić i rządzić. Jest jednak dobrem wymaganym do życia. Każdy z nas zapewne usłyszał, że pieniądze na drzewach nie rosną, dlatego mając świadomość, o jakich kwotach mowa poniżej, można dostać zawrotów głowy.

Kanye West? Taylor Swift? Najlepiej zarabiający muzyk w 2021 roku to...
fot. Rich Fury

Bruce Springsteen ze złotą koroną

Nie przedłużając, najlepiej zarabiającym artystą w 2021 roku, była absolutna legenda nie tylko amerykańskiego rocka, ale muzyki w ogóle, człowiek-ikona – Bruce Springsteen. The Boss zainkasował w ubiegłym roku, uwaga… 590 milionów dolarów! Bruce Springsteen w grudniu sprzedał katalog swojej twórczości, a kupcem okazało się być Sony Music. Artysta za prawa do swoich, między innymi, dwudziestu studyjnych płyt czy dwudziestu trzech albumów live, zyskał 550 milionów dolarów. Jest to największa sprzedaż praw w historii muzyki. Pozostałe 40 milionów pochodzi z koncertów na Broadwayu oraz z podcastu i książki Renegades: Born in the USA, które The Boss stworzył z byłym prezydentem Stanów Zjednoczonych, Barackiem Obamą.

Na drugim stopniu podium, z 470 milionami dolarów na koncie, uplasował się Jay-Z. Raper między innymi zainkasował 300 milionów dolarów za sprzedaż połowy udziałów w swojej marce szampana. Wraz ze współzałożycielami platformy TIDAL, sprzedał ją firmie Square.

Na trzecim miejscu znalazł się Paul Simon, który sprzedał prawa do swojej muzyki za 250 milionów dolarów. Nabywcą, podobnie jak w przypadku Bruce’a Springsteena, było Sony Music. Tak prezentuje się cała lista:

  1. Bruce Springsteen (590 milionów dolarów)
  2. Jay-Z (470 milionów dolarów)
  3. Paul Simon (260 milionów dolarów)
  4. Kanye West (250 milionów dolarów)
  5. Ryan Tedder (200 milionów dolarów)
  6. Red Hot Chili Peppers (145 milionów dolarów)
  7. Lindsey Buckingham (100 milionów dolarów)
  8. Mötley Crüe (95 milionów dolarów)
  9. Blake Shelton (83 miliony dolarów)
  10. Taylor Swift (80 milionów dolarów)

Bruce Springsteen – Burnin’ Train

Magazyn Rolling Stone opublikował listę dziesięciu najlepiej zarabiających muzyków w 2021 roku. W rankingu znaleźli się między innymi Kanye West, Bruce Springsteen, Taylor Swift czy Red Hot Chili Peppers. Grosza daj muzykowi Rok 2021 był popandemiczną odwilżą. Branża muzyczna zaczęła odżywać, artyści nareszcie ruszyli na koncerty i mogli spotkać się z publicznością. W stosach najróżniejszych […]

Wiemy, gdzie są najlepsze wydarzenia. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →