materiały prasowe

Scorpions składają hołd muzyce rockowej i jej fanom. Jest nowy utwór


17 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Zespół Scorpions podzielił się swoim nowym singlem, pochodzącym z ich nadchodzącego albumu – Rock Believer.

Powrót Scorpions

Scorpionsów nikomu raczej przedstawiać nie trzeba. Skoro jednak wspomniałem już o tym procesie, wypadałoby to jednak zrobić. Po części także dlatego, że Scorpions zaliczam raczej do zespołów niedocenianych, których wkład w muzykę rockową jest większy, niż nam się wydaje. Niemiecka grupa działa już od 57 lat i jej muzyka jest jedną z najlepiej sprzedających się z tego gatunku. W skład zespołu wchodzą obecnie: gitarzysta Rudolf Schenker, wokalista Klaus Meine, gitarzysta Matthias Jabs, basista Paweł Mąciwoda oraz perkusista Mikkey Dee. Scorpions wydali 18 studyjnych płyt, a już wkrótce ukaże się wydawnictwo z numerkiem dziewiętnaście. Będzie to pierwszy album od siedmiu lat.

Scorpions składają hołd muzyce rockowej i jej fanom. Jest nowy utwór
Rock Believer, okładka płyty

Hołd dla rocka

Rock Believer, bo taki tytuł nosi najnowsze wydawnictwo Scorpions, pojawi się na rynku 22 lutego. Krążek był póki co promowany przez utwór Peacemaker, jednak teraz dołączył do niego tytułowy kawałek. Tak o utworze oraz nadchodzącej płycie, wypowiada się Klaus Meine:

Przez lata słyszeliśmy, że rock umarł. Nadal jednak są miliony wyznawców rocka na świecie, który przeczą tej tezie. Nasi fani są najlepsi! Kiedyś znów się spotkamy, bo tak jak Wy jesteśmy wyznawcami rocka.

Nowy materiał to powrót do naszych korzeni. Chcieliśmy odtworzyć DNA Scorpions, czyli świetne riffy i mocne melodie. Zależało nam na tym, by w studiu oddać koncertowy klimat – cała nasza piątka, grająca razem, w jednym pomieszczeniu. Mikkey Dee, który znalazł się w naszym składzie, wniósł świeżą energię i sprawił, że sesja była sporą frajdą.

Scorpions wyruszą w marcu w trasę koncertową, na której znalazła się także Polska. Niemiecki zespół wystąpi 28 maja w krakowskiej Tauron Arenie.

Scorpions – Rock Believer, posłuchaj utworu

Zespół Scorpions podzielił się swoim nowym singlem, pochodzącym z ich nadchodzącego albumu – Rock Believer. Powrót Scorpions Scorpionsów nikomu raczej przedstawiać nie trzeba. Skoro jednak wspomniałem już o tym procesie, wypadałoby to jednak zrobić. Po części także dlatego, że Scorpions zaliczam raczej do zespołów niedocenianych, których wkład w muzykę rockową jest większy, niż nam się […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →