materiały prasowe

White Lies z kolejną zapowiedzią płyty „As I Try Not To Fall Apart”


14 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Zespół White Lies zaprezentował kolejny singiel z ich nadchodzącej płyty As I Try Not To Fall Apart. Utwór Am I Really Going To Die jest już dostępny wraz z teledyskiem.

White Lies z szóstą płytą

White Lies już niebawem podzielą się ze światem swoim szóstym studyjnym krążkiem. As I Try Not To Fall Apart ukaże się 18 lutego i opisywany jest jako powrót do korzeni oraz najbardziej ekspansywna płyta White Lies do tej pory. Wydawnictwo zawiera wybuchowy rock, elektro-popowe bangery, elementy progresywnego rocka, a nawet funkowe rytmy i jedne z najlepszych hooke’ów w historii grupy. Tak wyglądają tracklista oraz okładka:

  1. Am I Really Going To Die
  2. As I Try Not To Fall Apart
  3. Breathe
  4. I Don’t Want To Go To Mars
  5. Step Outside
  6. Roll December
  7. Ragworm
  8. Blue Drift
  9. The End
  10. There Is No Cure For It
White Lies z kolejną zapowiedzią płyty „As I Try Not To Fall Apart"
As I Try Not To Fall Apart, okładka płyty

Wydawnictwo promują póki co single As I Try Not To Fall Apart oraz I Don’t Want To Go To Mars, jednak teraz dołącza do nich również Am I Really Going To Die.

Jak obiecali, tak robią

Zgodnie z zapowiedzią funkowych elementów Am I Really Going To Die serwuje nam wyróżniające się partie gitary basowej. Przeglądając redditowy wątek o nowym kawałku White Lies, natknąłem się na porównanie do Franz Ferdinand. Kto ma dobre relacje ze Szkotami, z pewnością zaprzyjaźni się także z nowym singlem White Lies.

Tekstowo Am I Really Going to Die porusza temat, który nie jest obcy White Lies, ale muzycznie stanowi nowy rozdział. Jest to pierwsza część dwuutworowej opowieści o zarozumiałym gorliwcu, któremu postawiono diagnozę nieuleczalnej choroby oraz o różnych etapach godzenia się z nią. Tekst utworu jest luźno zainspirowany postacią wielkiego Danny’ego Hustona z filmu Ivans XTC, zaś muzycznie Davidem Bowiem z okresu Station to Station

– mówi basista zespołu, Charles Cave.

Teledysk do utworu wyreżyserował Balan Evans, który podszedł do swojego zadania z całkiem ciekawą koncepcją. Tak reżyser mówi o swoim pomyśle:

Ta piosenka ma w sobie tak wiele historii, że dość łatwo było wpaść na koncepcję. Tak jakby sama wyłoniła się z tekstu. Rozmawiałem z przyjacielem, który opowiadał o tym, jak został potrącony przez samochód i obudził się na ziemi z ludźmi pochylającymi się nad nim. Poczułem, że jest to wyjątkowa perspektywa. Ten punkt widzenia wydawał mi się bogaty w potencjał fabularny, coś, co chciałem zbadać i poeksperymentować, a co najważniejsze, tak dobrze wpasowywał się w tematykę piosenki.

White Lies ma w Polsce spore grono fanów, którzy będą mogli zobaczyć zespół na żywo już 4 maja w warszawskiej Progresji.

White Lies – Am I Really Going To Die, posłuchaj utworu i zobacz teledysk

Zespół White Lies zaprezentował kolejny singiel z ich nadchodzącej płyty As I Try Not To Fall Apart. Utwór Am I Really Going To Die jest już dostępny wraz z teledyskiem. White Lies z szóstą płytą White Lies już niebawem podzielą się ze światem swoim szóstym studyjnym krążkiem. As I Try Not To Fall Apart ukaże […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →