kadr z teledysku "Niebieskie ptaki"

Kacperczyk zapowiada koncerty. „Kryzys Wieku Wczesnego” przechodzą z gośćmi


08 grudnia 2021

Podziel się newsem:

Tandem Kacperczyk właśnie wrzucił pierwszą zapowiedź koncertów z albumem Kryzys Wieku Wczesnego. Z braćmi związanymi z SBM Label wystąpi Julia Pośnik.

Kacperczyk – dać jeszcze więcej z siebie

Twórczość braci z Lubelszczyzny kręciła się od dłuższego czasu, a sami zainteresowani działali pod różnymi pseudonimami, z czego zespół SUUMOO stał się ich wizytówką, kolejną, którą Maciek i Paweł po pewnym czasie porzucili.

Zadebiutowali ponownie jako Kacperczyk z wydawnictwem Sztuki Piękne. Album ukazał się nakładem SBM Label, mimo że chłopaki z hip-hopem nie mają… no właśnie. Nic wspólnego to za dużo powiedziane. To, że są pierwszym alternatywnym składem w wytwórni Solara i Białasa jest pewne. Za to części składowe, które powołały do życia ten projekt to już inna i długa historia. Wymienianie inspiracji w ich brzmieniu przypominałoby recytowanie przepisu na wyjątkowo skomplikowaną i wieloskładnikową potrawę. Powiem więc krótko: baza była starannie dobrana, więc i efekty są satysfakcjonujące.

Jednakowoż, ten debiut nie był olśnieniem. Album zrobił, co miał zrobić – a może tylko odbębnił swoje obowiązki? – bo rzucił braci w głąb tej muzycznej sceny. Zyskali rozgłos na większym podwórku niż tym wokół swojego bloku, no i to taki permanentny. Zaczął się prawdziwy hype, dłuższy od tego, co się miało za dzieciaka przez tatuaże z gumy do żucia.

Bracia niedawno wydali swoją drugą (lepszą) płytę. Kryzys Wieku Wczesnego ładnie spiął ich rozwój w czternastu trackach. Lirykę wciąż zostawiają daleko w tyle za brzmieniem, lecz drobne wpadki tekstowe nie ujmują klimatu, a paradoksalnie, wręcz go podkręcają. Tacy są – trochę niechlujni, ale komu przeszkadza jedna koszulka wisząca na krześle albo trzy kubki stojące na parapecie. Po takich rzeczach widać, że ktoś w tej przestrzeni mieszka, a po tej muzyce słychać, że duet nieustannie nad nią pracuje.

Przeczytaj: Kacperczyk i Julia Wieniawa aka „Sebiksy” w nowym singlu

acperczyk Julia Pośnik koncerty
okładka płyty „Kryzys Wieku Wczesnego”

Koncert premierowy albo zapowiedź trasy

Waśnie został ogłoszony pierwszy koncert z albumem Kryzys Wieku Wczesnego i uwaga: nie odbędzie się on ani w Warszawie, ani nawet w Lublinie – co miałoby sens, jako że to rodzinne miasto braci Kacperczyk. Duet zapowiedział swój występ 12 marca w Katowicach, a na scenie towarzyszyć im będzie Julia Pośnik, z którą nagrali numer Niebieskie ptaki. Artystka gościła już na scenie z Maćkiem i Pawłem na FEST Festival 2021 i zaśpiewa z nimi ponownie.

Pytanie brzmi – czy wyjątkowo, podczas tego konkretnego koncertu w Katowicach, czy może będzie im towarzyszyć podczas całej trasy? Tymczasem, trzymamy rękę na pulsie. Czekamy na więcej dat. I więcej konkretów.

Kacperczyk ft. Julia Pośnik – Niebieskie ptaki

Tandem Kacperczyk właśnie wrzucił pierwszą zapowiedź koncertów z albumem Kryzys Wieku Wczesnego. Z braćmi związanymi z SBM Label wystąpi Julia Pośnik. Kacperczyk – dać jeszcze więcej z siebie Twórczość braci z Lubelszczyzny kręciła się od dłuższego czasu, a sami zainteresowani działali pod różnymi pseudonimami, z czego zespół SUUMOO stał się ich wizytówką, kolejną, którą Maciek […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →