materiały prasowe

„Just A Notion” to nowy singiel ABBY z 1978 roku. Jak brzmi po latach?


25 października 2021

Obserwuj nas na instagramie:

ABBA ponownie bierze nas z zaskoczenia i na chwilę przed premierą swojego nadchodzącego albumu – Voyage, prezentuje kolejny singiel – Just A Notion, który przeleżał w szufladzie ponad 40 lat! Sprawdźcie, jak brzmi dzisiaj!

ABBA powraca z nową muzyką! Premiera albumu Voyage już za chwilę!

Nie wiem, jak Wam, ale mi wciąż trudno w to uwierzyć. A jednak – wielki powrót ABBY staje się faktem! Nowy album szwedzkich gwiazd muzyki pop, zatytułowany Voyage, ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku, a dokładnie już 5 listopada! Znajdą się na nim dwa ostatnie, świetnie przyjęte przez fanów single zespołu: I Still Have Faith In You i Don’t Shut Me Down oraz najnowszy – Just A Notion.

ABBA – I Still Have Faith In You, posłuchaj singla!

Album Voyage można już teraz zamawiać w preorderze przez oficjalną stronę zespołu, gdzie znajdziecie również nowy, dedykowany płycie merch. Grupa podzieliła się również tracklistą swojego nadchodzącego wydawnictwa, które będzie wielkim powrotem ABBY po ponad 40 latach wydawniczej ciszy! Sprawdźcie, jak się prezentuje!

ABBA – Voyage, tracklista i okładka albumu

  1. I Still Have Faith in You
  2. When You Danced With Me
  3. Little Things
  4. Don’t Shut Me Down
  5. Just A Notion
  6. I Can Be That Woman
  7. Keep An Eye On Dan
  8. Bumblebee
  9. No Doubt About It
  10. Ode To Freedom
ABBA Voyage singiel Just A Notion
ABBA – “Voyage”, okładka albumu

ABBA z nowym-starym singlem Just A Notion

Album może i będzie nowy, choć trzeci singiel, który go zapowiada należy raczej do kategorii tych starszych, bowiem mimo że został wydany zaledwie kilka dni temu, to ma już ponad 40 lat! Piosenka Just A Notion, która z pewnością wpisze się w gusta miłośników tego najbardziej klasycznego wydania szwedzkiej grupy, powstała jeszcze w latach 70., a sam Björn Ulvaeus, jeden z wokalistów zespołu ABBA, mówi o tym utworze:

Według Wikipedii ten utwór został zarejestrowany we wrześniu 1978 roku, co by się w sumie zgadzało. Oznaczałoby to, że piosenka powstała między The Album (1977) i Voulez-Vous (1979), ale nie trafiła na drugą z wymienionych płyt. Pamiętam, że prezentowaliśmy ten utwór wydawcy we Francji oraz kilku innym zaufanym osobom i z tego, co pamiętam, bardzo im się podobał. Dlaczego nie trafił na album, pozostaje więc tajemnicą.
Teraz Benny dograł tło, dodaliśmy perkusję i gitary, ale wokale są oryginalne z 1978 roku. W pewnym sensie pokazujemy cały zamysł występów Voyage w 2022 roku. Będziemy mieć zespół grający na żywo, ale wokale będą ze starych taśm. Just A Notion to szalenie radosna piosenka i mam nadzieję, że poprawi ludziom humor w tych mrocznych czasach.

ABBA – Just A Notion, posłuchaj singla!

Niecodzienne koncerty ABBY. Zespół na żywo + hologramy wokalistów na scenie. Trasa Voyage to prawdziwa rewolucja!

Wspomniane przez Björna Ulvaeusa występy Voyage to wyjątkowa, innowacyjna seria koncertów powracającego zespołu ABBA, która wykorzysta najnowszą technologię związaną z wykorzystywaniem na scenie hologramów artystów. Metodę tę znamy już chociażby z pośmiertnych koncertów Michaela Jacksona, Whitney Houston, niedawno w podobny sposób prezentowano również twórczość Kory. Trasa, w ramach której członkowie szwedzkiej grupy wystąpią jako cyfrowe awatary, rozpocznie się 27 maja 2022 roku, a wszystkie wydarzenia będą się odbywały w specjalnie na tę okazję wybudowanej ABBA Arenie, która znajduje się w Queen Elizabeth Olympic Park w Londynie i jednorazowo pomieści 3000 widzów.

Zobacz również: ABBA prezentuje dwa nowe utwory i zapowiada serię wyjątkowych koncertów

ABBA Voyage singiel Just A Notion
ABBA 2021 / materiały prasowe, fot. Baillie Walsh

Na potrzeby swoich nadchodących koncertów, ABBA przygotowała set składający się z największych przebojów grupy, takich jak kultowe Dancing Queen, Gimme! Gimme! Gimme!, Mamma Mia czy Waterloo, oraz kilku nowych piosenek, jak wspomniane już I Still Have Faith in You i Don’t Shut Me Down. W setliście z pewnością nie zabraknie również najnowszego singla zespołu – Just A Notion. Dla osób, które do hologramów na scenie podchodzą sceptycznie – nie wszystko na trasie Voyage będzie wytworem wirtualnej rzeczywistości! Na scenie pojawi się bowiem 10-osobowy zespół skompletowany przez klawiszowca londyńskiej grupy Klaxons, James Righton, a w którym znajdzie się między innymi nominowana do nagrody BRIT Awards wokalistka – Little Boots.

Sprzedaż dodatkowych biletów na koncerty ABBAVoyage rozpocznie się w środę, 3 listopada 2021 roku. Nie przegapcie!

ABBA – Voyage, koncerty

ABBA ponownie bierze nas z zaskoczenia i na chwilę przed premierą swojego nadchodzącego albumu – Voyage, prezentuje kolejny singiel – Just A Notion, który przeleżał w szufladzie ponad 40 lat! Sprawdźcie, jak brzmi dzisiaj! Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →