fot. Baillie Walsh

ABBA – wielki powrót i pożegnanie. Słuchamy albumu „Voyage”


05 listopada 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Zespół ABBA prezentuje Voyage – pierwszy album od blisko 40 lat. Wydawnictwo i towarzyszące mu koncerty z awatarami oficjalnie zakończą działalność szwedzkiej grupy.

Na początku września Agnetha, Björn, Benny i Anni-Frid potwierdzili, że wracają po blisko 40-letniej przerwie z nowym albumem. Jeszcze przed premierą zespół podzielił się trzema singlami: I Still Have Faith In You, Don’t Shut Me Down i Just a Notion, który tak do końca nowy nie jest, ponieważ powstał już 1978 roku, jednak dopiero teraz doczekał się premiery.

Sprawdź także: ABBA – wielki powrót i cichy unik. Zespół kończy działalność

Oprócz premiery nowego albumu ABBA zapowiedziała również serię specjalnych koncertów, podczas których członkowie grupy wystąpią jako cyfrowe awatary w specjalnie do tego wybudowanej ABBA Arenie. Hala znajduje się w Queen Elizabeth Olympic Park w Londynie i pomieści 3000 widzów. Występy rozpoczną się 27 maja 2022 roku. ABBA na potrzeby występów przygotowała set składający się z największych przebojów oraz kilku nowych piosenek.

Minęło trochę czasu, odkąd razem tworzyliśmy muzykę. Prawie 40 lat. Wiosną 1982 roku zrobiliśmy sobie przerwę, a teraz podjęliśmy decyzję, że czas ją zakończyć. Robienie sobie ponad 40-letniej przerwy między albumami to głupota, więc nagraliśmy następcę The Visitors. Prawdę mówiąc, główną inspiracją był pomysł na stworzenie niesamowitego, niebywałego show. Będziemy mogli zasiąść z publicznością i podziwiać nasze cyfrowe awatary, wykonujące nasze piosenki w specjalnie wybudowanej hali. Dziwne to wszystko i wspaniałe.

komentują muzycy

ABBA – Voyage (The Story Behind The Album)

O tym, że ABBA mimo niemal 40-letniej przerwy wciąż cieszy się ogromną popularnością, świadczyć mogą liczby. Tuż po ogłoszeniu premiery Voyage, ABBA pobiła rekord wytwórni Universal w kategorii największej liczny preorderów w Wielkiej Brytanii. W ciągu trzech dni zamówiono ponad 80 tysięcy egzemplarzy. Wystarczyły także trzy dni, by rozeszło się 250 tysięcy biletów na koncerty.

ABBA – Voyage – odsłuch albumu

  1. I Still Have Faith In You
  2. When You Danced With Me
  3. Little Things
  4. Don’t Shut Me Down
  5. Just A Notion
  6. I Can Be That Woman
  7. Keep An Eye on Dan
  8. Bumblebee
  9. No Doubt About It
  10. Ode to Freedom

Voyage to pierwszy album zespołu ABBA od czasu The Visitors, który ukazał się 30 listopada 1981 roku, docierając na 1. miejsce w Wielkiej Brytanii, Szwecji i pięciu innych krajach. Ponadto, Voyage ujrzało światło dzienne blisko 50 lat po premierze debiutu zespołu ABBA, Ring Ring, który trafił do sprzedaży w 1973 roku.

Zespół ABBA prezentuje Voyage – pierwszy album od blisko 40 lat. Wydawnictwo i towarzyszące mu koncerty z awatarami oficjalnie zakończą działalność szwedzkiej grupy. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas streamingowa rewolucja? Na początku września Agnetha, Björn, Benny i Anni-Frid […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →