ABBA powraca po 39 latach! Nowości od szwedzkiej grupy już w przyszłym tygodniu


27 sierpnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

O tym, że ABBA ma powrócić z nowym materiałem mówiło się już od dłuższego czasu. Teraz wreszcie znamy pierwsze szczegóły tego comebacku. Nowe utwory szwedzkiej grupy mają zadebiutować już w przyszłym tygodniu.

ABBA to jeden z najpopularniejszych zespołów wszechczasów. Tworzony przez Agnethę Faltskog, Anni-Frid (Frida) Lyngstad, Benny’ego Anderssona i Björna Ulvaeusa band wylansował wiele przebojów, jak chociażby Waterloo (z tym utworem ABBA zwyciężyła podczas Eurowizji 1974), SOS, Fernando, Dancing Queen, Money, Money, Money, Voulez-Vous czy Mamma Mia. ABBA działała od 1972 do 1982 roku, a ich płyty według szacunków rozeszły się w nakładzie od 380 do 500 mln egzemplarzy.

O grupie znów zrobiło się głośno w 2008 roku, za sprawą musicalu Mamma Mia!, w którym bohaterowie wykonywali największe przeboje ABBY. W obsadzie kinowego hitu kinowego hitu znaleźli się m.in. Meryl Streep, Pierce Brosnan, Colin Firth, Stellan Skarsgard i Amanda Seyfried. Dziesięć lat później premierę miała filmowa kontynuacja Mamma Mia: Here We Go Again!, w której dodatkowo pojawiła się m.in. Cher.

Nowości od ABBY już w przyszłym tygodniu

W 2018 roku muzycy po raz pierwszy zapowiedzieli nowy materiał i trasę koncertową z hologramami członków zespołu. Po trzech latach, wreszcie pojawiły się nowe informacje i w końcu są jakieś konkrety!

ABBA w końcu powraca. Zespół planuje wydać swoją nową muzykę po raz pierwszy od 39 lat w następny piątek – to ogromne wydarzenie” – informuje osoba związana z zespołem, na którą powołuje się “The Sun”.

– informuje osoba związana z zespołem, na którą powołuje się The Sun

Na początku maja o takich planach opowiadał Bjorn Ulvaeus, który zapewniał, że na pewno jeszcze w tym roku zespół zaprezentuje nowy materiał. Wtedy jednak nie padła żadna konkretna data.

Sprawdź: Mamma Mia! ABBA powraca z nowymi piosenkami

Abba Voyage – co wiadomo o powrocie zespołu ABBA?

Ponadto kwartet szykuje dla fanów show Abba Voyage, w którym ich młodsze wersje w postaci hologramów, nazwane “Abba-tars”, wykonają szereg klasycznych hitów grupy. W rozmowie z BBC, Ulvaeus powiedział, że pomysł został przedstawiony zespołowi przez menedżera Spice Girls, Simona Fullera.

Przyjechał do Sztokholmu i zaproponował nam, abyśmy zrobili cyfrowe kopie nas w pewnym wieku, i że te kopie mogłyby następnie wyruszyć w trasę, śpiewać nasze piosenki. Widziałem ten projekt w połowie realizacji i już jest oszałamiający

– wyjaśnił muzyk

Wczoraj zaprezentowana została tajemnicza strona dedykowana Abba Voyage, na której widać jedynie datę 2 września i cztery świetliste kręgi, przypominające planety. Czekamy na kolejne wieści.

O tym, że ABBA ma powrócić z nowym materiałem mówiło się już od dłuższego czasu. Teraz wreszcie znamy pierwsze szczegóły tego comebacku. Nowe utwory szwedzkiej grupy mają zadebiutować już w przyszłym tygodniu. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →