ABBA wraca ze specjalnym, supernowoczesnym projektem


28 października 2016

Obserwuj nas na instagramie:

ABBA wraca! Szwedzka grupa szykuje wielki powrót, ale nie będzie to typowy comeback. Zespół przygotowuje “nowe cyfrowe doświadczenie”.

Widowisko łączące w sobie elementy virtual reality i sztucznej inteligencji – tak zapowiadany jest specjalny projekt ABBY, który powstaje we współpracy z Universal Music i Simonem Furellerem, producentem brytyjskiego “Idola”.

– Głównym celem jest stworzenie oryginalnej rozrywki przy pomocy szwedzkich gwiazd, które pomoże młodemu pokoleniu fanów zobaczyć, usłyszeć i poczuć ABBĘ w sposób do niedawna niemożliwy do wyobrażenia – powiedział Simon Fuller.

abba wraca

Producent fascynuje się możliwością stworzenia hiperrealistycznej, wirtualnej ABBY. W projekt zaangażowani są wszyscy członkowie zespołu, którzy rzadko działają razem. Dopiero parę miesięcy kwartet wystąpił wspólnie na żywo, po raz pierwszy od ponad trzydziestu lat, na minikoncercie na prywatnej gali w Sztokholmie.

– Inspirują nas niewyczerpane możliwości przyszłości i jesteśmy zachwyceni tym, że jesteśmy częścią czegoś nowego i dramaturgicznego. To wehikuł czasu, który uchwyci to, kim byliśmy i kim jesteśmy – powiedział Benny Andersson w rozmowie z Independent.co.uk.

Na efekty tego oryginalnego przedsięwzięcia będziemy musieli poczekać do 2018 roku.

Sprawdź także:
Opole ma Muzeum Polskiej Piosenki

ABBA wraca! Szwedzka grupa szykuje wielki powrót, ale nie będzie to typowy comeback. Zespół przygotowuje “nowe cyfrowe doświadczenie”. Widowisko łączące w sobie elementy virtual reality i sztucznej inteligencji – tak zapowiadany jest specjalny projekt ABBY, który powstaje we współpracy z Universal Music i Simonem Furellerem, producentem brytyjskiego “Idola”. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →