ABBA prezentuje dwa nowe utwory i zapowiada serię wyjątkowych koncertów


03 września 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Wczoraj do sieci trafiły dwa nowe utwory od zespołu ABBA. Single I Still Have Faith In You i Don’t Shut Me Down zapowiadają pierwszy od niemal 40 lat album szwedzkiej grupy.

ABBA prezentuje dwa premierowe utwory

Prawie 40 lat po wydaniu ostatniego albumu The Visitors, ABBA powraca z nowym materiałem. Już teraz możemy posłuchać dwóch zupełnie nowych utworów zespołu – I Still Have Faith In You i Don’t Shut Me Down. Znajdą się one na nowym albumie – Voyage, którego premiera jest zaplanowana na 5 listopada.

ABBA – I Still Have Faith In You

ABBA – Don’t Shut Me Down

ABBA Voyage – Agnetha, Björn, Benny i Anni-Frid w cyfrowych wersjach na koncertach w Londynie

To jednak nie koniec niespodzianek, jakie przygotował kultowy szwedzki zespół. ABBA zapowiada także wyjątkowy koncert, zrealizowany przez firmę George’a Lucasa. W trakcie tego wydarzenia Agnetha, Björn, Benny i Anni-Frid wystąpią cyfrowo z 10-osobowym zespołem w specjalnie zbudowanej w Londynie arenie. Cyfrowe wersje ABBY powstawały przez wiele miesięcy w technologii motion-capture i technice performance z udziałem czwórki z zespołu i ekipy składającej się z 850 osób, z firmy Industrial Light & Magic. To pierwsze muzyczne przedsięwzięcie tej firmy.

abba voyage

ABBA Voyage rozpocznie się 27 maja 2022 w ABBA Arena, najnowocześniejszym obiekcie wybudowanym specjalnie na potrzeby tej trasy. Hala znajduje się w Queen Elizabeth Olympic Park w Londynie i pomieści 3000 widzów. Rejestracja do zakupu biletów rozpoczęła się w czwartek, 2 września, o 19:00 polskiego czasu na stronie abbavoyage.com. Ogólna sprzedaż rusza we wtorek, 7 września.

Przeczytajcie wiadomość od zespołu:

Minęło sporo czasu, odkąd robiliśmy razem muzykę. Prawie 40 lat. Wiosną 1982 roku postanowiliśmy zrobić sobie przerwę i teraz stwierdziliśmy, że czas ją skończyć. Mówi się, że to nieroztropne, by robić 40-letnią przerwę między albumami, dlatego nagraliśmy następcę „The Visitors”. Prawdę mówiąc, główną inspiracją do powrotu do studia było nasze zaangażowanie w stworzenie najdziwniejszego i najbardziej spektakularnego koncertu, o jakim mogliście zamarzyć. Będziemy mogli usiąść na widowni i zobaczyć nasze cyfrowe wcielenia, które wykonają nasze utwory na specjalnie wybudowanej scenie w Londynie wiosną 2022. Dziwne i fantastyczne!

Wszystkim, którzy cierpliwie byli z nami w ten lub inny sposób przez te wszystkie dekady:
Dziękujemy za to, że czekaliście – czas rozpocząć nową podróż.

Koncerty i płytę nazwaliśmy po prostu „Voyage” i naprawdę wpływamy na niezbadane terytoria. Z drobną pomocą naszych młodszych wcieleń, wybieramy się w przyszłość. To nie jest łatwe do wytłumaczenia, ale coś takiego nigdy wcześniej się nie wydarzyło.

Benny: – Ciężko stwierdzić, który element całego projektu sprawił mi najwięcej radości. Czy to zaangażowanie w tworzenie koncertu czy powrót z całym zespołem do studia po 40 latach… Myślę, że ponowne usłyszenie śpiewu Fridy i Agnethy jest trudne do przebicia. Gdy przyjdziesz na nasze koncerty w niezwykłej arenie w Londynie, zobaczysz całą naszą czwórkę z absolutnie najlepszym 10-osobowym zespołem. Nawet jeśli nie będziemy tam ciałem, będziemy dokładnie na scenie, a wszystko za sprawą cudownej ekipy Industrial Light & Magic.

Anni-Frid: – Nasze pierwsze sesje w 2018 były bardzo miłym doświadczeniem, więc gdy Benny zadzwonił z pytaniem, czy chciałabym zaśpiewać więcej, podskoczyłam z radości! I to jakie piosenki! Mnóstwo szacunku i miłości dla tych kompozytorskich geniuszy! Ponowne spotkanie zespołu było czystą radością. Jestem bardzo zadowolona z naszej pracy i mam nadzieję, że nasi fani będą czuli podobnie.

Agnetha: – Nie miałam pojęcia czego się spodziewać, kiedy wróciliśmy do studia… Ale u Benny’ego czujemy się bardzo bezpiecznie. Zanim się obejrzałam, już świetnie się bawiłam! Nie mogę uwierzyć, że wreszcie nadszedł moment, w którym dzielimy się naszym projektem z całym światem.

Björn: – Anni-Frid i Agnetha to najwspanialsze wokalistki. Zbierałem szczękę z podłogi, gdy usłyszałem ich wokale w dwóch nowych utworach. To prawdziwe artystki; zupełnie niezainteresowane blichtrem kojarzącym się z gwiazdami pop. One po prostu cieszą się, że mogą spędzić kreatywny czas w studiu. „Voyage” tchnęło w nas nowe życie w bardzo wielu wymiarach.

Dlatego – jeszcze raz – dziękujemy za cierpliwość! Mamy nadzieję, że zobaczymy się w ABBA Arena – dokładnie: zobaczymy! Bo w nasze cyfrowe awatary włożyliśmy całe nasze dusze. Bez cienia wątpliwości możemy napisać, że wracamy.

Agnetha, Björn, Benny, Anni-Frid

Wczoraj do sieci trafiły dwa nowe utwory od zespołu ABBA. Single I Still Have Faith In You i Don’t Shut Me Down zapowiadają pierwszy od niemal 40 lat album szwedzkiej grupy. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →