fot. Lionsgate

Kaskaderzy z „Johna Wicka 4” mieli nietypowe zadanie na planie filmowym – bawili się z psami


16 listopada 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Chad Stahelski, reżyser filmu John Wick 4, zdradził, że na ekranie zobaczymy nowego, psiego towarzysza. W związku z tym ekipa kaskaderska miała na planie dodatkowe obowiązki.

Najlepszy przyjaciel płatnego zabójcy

Od psa wszystko się zaczęło. Gdyby nie włamanie i śmierć ukochanego szczeniaczka, John Wick zapewne nie wróciłby z emerytury płatnego zabójcy i nie zacząłby wymierzać sprawiedliwości. Reżyser czwartej odsłony serii, Chad Stahelski, zdradził, że na ekranie zobaczymy teraz nowego psa, który ma „zrobić coś fajnego”. Na razie o fabule wiadomo jedynie tyle, aby jednak wszystko się udało, zadaniem ekipy kaskaderskiej była zabawa ze zwierzętami. Wszystko po to, żeby zapewnić psom komfort i sprawić, aby były zrelaksowane:

Musisz dobrze poznać swoich przyjaciół. Aby pieski chciały się bawić, były bezpieczne oraz by nam ufały, każdy z kaskaderów spędzał z nimi czas. Ekipa liczy dziesięć osób, więc musieli się wymieniać. Kaskaderzy po prostu bawili się z psami. To było ich zadanie. Rzucali im frisbee, dawali na siebie wskakiwać. W ten sposób pieski się do nich przyzwyczajały i zaczęliśmy tak pracować. Trwało to nieco ponad pięć miesięcy. Kiedy nie robili prób z Keanu albo nie ćwiczyli choreografii walk, spędzali czas ze zwierzętami. Nie zabierali ich do domu, bo to była robota treserów, ale i tak spędzali wystarczająco dużo czasu na planie

– wyznał reżyser.

Czy John Wick zazna wreszcie spokoju?

W filmie John Wick 4 główny bohater odkrywa sposób na ostatecznie wyeliminowanie członków Wysokiego Stołu. Zanim jednak odzyska swoją wolność, były zabójca będzie musiał zmierzyć się z nowym, potężnym przeciwnikiem, mającym ogromne koneksje na całym świecie. W główną rolę wcieli się, oczywiście, Keanu Reeves. Na ekranie pojawią się także Donnie Yen, Bill Skarsgard, Laurence Fishbourne, Rina Sawayama i Ian McShane. Film wejdzie do kin 24 marca 2023 roku.

John Wick 4 – zobacz zwiastun

To jednak nie koniec rozwoju uniwersum Johna Wicka. Niedawno ruszyły zdjęcia do spin-offu Ballerina, w którym główną rolę zagra Ana de Armas, choć zabójca grany przez Reevesa również się w filmie pojawi. Oprócz tego w przyszłym roku ukaże się trzyodcinkowy miniserial The Continental przedstawiający historię Winstona oraz sposób, w jaki przejął on tytułowy hotel.

Chad Stahelski, reżyser filmu John Wick 4, zdradził, że na ekranie zobaczymy nowego, psiego towarzysza. W związku z tym ekipa kaskaderska miała na planie dodatkowe obowiązki. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →