Prequel Johna Wicka będzie trzyczęściową produkcją


21 lipca 2021

Obserwuj nas na instagramie:

John Wick to film, który rozpatruję w kategoriach naprawdę porządnego akcyjniaka. Takie produkcje ogląda się raczej dla przyjemności, niż chwili refleksji – i uważam, że też są potrzebne, nawet, jeśli ktoś na co dzień zachwyca się wyłącznie gruzińskim kinem eksperymentalnym. Prequel serii, zatytułowany The Continental, doczekał się realizacji.

John Wick – płatny zabójca z potencjałem

Fabuła fabułą, ale Keanu Reeves w roli mordercy na zlecenie totalnie zmiękczył serca tych, którzy byli na nie. Sama pierwszy film z Johnem Wickiem oglądałam już dobrze po premierze, ot tak, z braku innych alternatyw. Mile się zaskoczyłam, nie ukrywam. Nie jestem fanką produkcji o profilu skrojonym pod akcję – znajdzie się oczywiście parę wyjątków, choćby i taki Good Time, lecz to nadal nie jest i nie będzie mój główny filmowy kontent. Tymczasem proszę: obejrzałam wszystkie części (na trzecią nawet poszłam do kina!), a moje wrażenia są na tyle sympatyczne, by wystawić symboliczną okejkę. I ocenę balansującą na skraju szóstki i siódemki. Za całokształt dobrze poprowadzonej historii z aktorstwem na wysokim poziomie.

Hollywood Reporter donosi, że John Wick doczeka się prequela liczącego aż trzy odcinki. Serial? Coś w tym stylu, jeżeli bralibyśmy pod uwagę podobieństwo do Sherlocka od BBC. Każdy epizod ma bowiem liczyć sobie aż 90 minut. Reżyserem pierwszych dwóch odcinków będzie Albert Hughes.

John Wick prequel
Lionsgate

Spin-off zamknięty w 270 minutach

Dzięki ogromnemu budżetowi, jaki udano się uzyskać (bagatela 20 milionów dolarów na jeden epizod), prequel Johna Wicka przekształcił się właściwie w trzy samodzielne filmy po około 90 minut każdy. Akcja The Continental będzie dziać się 40 lat przed wydarzeniami z pierwszej części filmu. Przedstawi historię Winstona, granego przez Iana McShane’a.

Przeczytaj: Netflix zekranizuje komiks Keanu Reevesa. W „BRZRKR” aktor zagra główną rolę

Produkcja opowie o tym, jak mężczyzna “zaczynając jako hotelarz-zabójca stworzył przestrzeń dla podejrzanych typów, a wszystko to na tle Nowego Jorku z lat 70.”

Serial zostanie wyemitowany przez stację STARZ. Data premiery pozostaje nieznana. Czwarta część przygód Johna Wicka ukaże się za to już 22 maja 2022 roku.

JOHN WICK: Chapter 4 – Resurrection | Trailer #1 HD

John Wick to film, który rozpatruję w kategoriach naprawdę porządnego akcyjniaka. Takie produkcje ogląda się raczej dla przyjemności, niż chwili refleksji – i uważam, że też są potrzebne, nawet, jeśli ktoś na co dzień zachwyca się wyłącznie gruzińskim kinem eksperymentalnym. Prequel serii, zatytułowany The Continental, doczekał się realizacji. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →