fot. materiał promocyjny

Zespół Keanu Reevesa wraca. Dogstar zapowiedział nowe utwory i koncerty

Obserwuj nas na instagramie:

Założony w Los Angeles alternatywny rockowy zespół działał od 1991 do 2002 roku. Teraz zagra znowu, a wraz z nim Keanu Reeves na basie.

Dogstar wróci naprawdę

Ci, którzy uważnie śledzą dokonania Dogstar, mogą nie być aż tak zaskoczeni. W lipcu zeszłego roku Robert Mailhouse, Bret Domrose i Keanu Reeves założyli nowe konto na Instagramie. Opublikowali zdjęcie ze starej sesji fotograficznej z krótkim podpisem „Wróciliśmy!”. Choć w dzisiejszych czasach „powrót” może oznaczać wiele rzeczy, a zdjęcia z prób niekoniecznie musiały przerodzić się w coś więcej. Okazało się jednak, że nie chodzi o jednorazowy występ czy udział w reklamie.

Kulisy sesji zdjęciowej

„Niedługo ogłosimy coś ekscytującego” – napisali członkowie Dogstar pod zdjęciem zza kulis nowej sesji zdjęciowej. Widać na nim trzech muzyków pozujących na dachu w dzielnicy Lincoln Heights w Los Angeles. To nie wszystko – wśród pełnych zachwytu komentarzy znaleźć można także więcej szczegółów od samego zespołu:

Jesteśmy zachwyceni waszą reakcją! Szczerze mówiąc w ogóle się tego nie spodziewaliśmy. Dzięki temu chcemy grać jeszcze więcej. Tego lata zaprezentujemy naszą nową muzykę, a potem zagramy kilka koncertów. Kiedy już będziemy mogli wszystko wyjawić, na pewno damy wam znać. Mamy wiele do zrobienia, ale zapewniamy, że pracujemy nad tym i zebraliśmy fantastyczny zespół, który nam pomaga. Zamierzamy również zrobić teledysk promujący nasz pierwszy utwór. To wszystko, co możemy teraz powiedzieć. Nie mogę się doczekać, aż podzielimy się z wami naszą nową muzyką. To najbardziej satysfakcjonujące piosenki, jakie kiedykolwiek stworzyliśmy. Jeszcze raz dziękujemy za cierpliwość. Naprawdę mamy najlepszych, najbardziej oddanych fanów!

– można przeczytać na Instagramie Dogstar.

Historia Dogstar

Można więc już teraz założyć, że zespół szykuje nowe piosenki, a być może i cały album. Byliście kiedyś fanami Dogstar? A może to pierwszy raz, kiedy w ogóle słyszycie o karierze muzycznej Keanu Reevesa. Przypomnijmy – zespół ma na koncie dwa albumy: Our Little Visionary (1996) i Happy Ending (2000), a także EP-kę Quattro Formaggi (1996). Zagrali wiele koncertów – występowali nawet przed Davidem Bowiem. To właśnie przez granie w Dogstar Keanu Reeves odrzucił rolę w Speed 2 – wolał skoncentrować się wówczas na trasie zamiast zgarnąć pokaźną gażę za kontynuację hollywoodzkiego blockbustera. Ostatni raz na scenie członkowie Dogstar stali w październiku 2002 roku w Japonii. Po tym zespół się rozpadł i każdy z artystów poszedł w swoją stronę.

Posłuchajcie, jak brzmiał mocno zakorzeniony w latach 90. zespół Dogstar:

Założony w Los Angeles alternatywny rockowy zespół działał od 1991 do 2002 roku. Teraz zagra znowu, a wraz z nim Keanu Reeves na basie. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →