fot. Lionsgate

Jak długo John Wick z nami zostanie? Lionsgate chce stworzyć wysokobudżetową grę


07 listopada 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Studio Lionsgate ma ambitne plany na rozwój Johna Wicka. Po czterech filmach, spin-offie z Aną de Armas oraz serialu będącym prequelem, twórcy celują teraz w wysokobudżetową grę akcji.

Zagrać Keanu Reevesem – marzenie

Studio Lionsgate, stojące za serią filmów akcji John Wick, planuje wejść na nowy grunt historii o byłym płatnym zabójcy, w którego wciela się Keanu Reeves. Taką informację zdradził w rozmowie z inwestorami prezes studia, Jon Feltheimer.

Nie chcę za bardzo wybiegać w przyszłość, ale wierzę w to, że z Johna Wicka da się stworzyć dużą grę AAA [wyprodukowaną i dystrybuowaną przez średnie oraz duże firmy, z większym budżetem]. Do tej pory zbieraliśmy różne propozycje. Na pewno chcemy ruszyć z tym tematem, ale na ten moment nie mogę powiedzieć więcej

– zdradził Feltheimer.

John Wick doczekał się już gry, jednak nie jest to raczej produkcja, której oczekiwali fani. Mowa tu o John Wick Hex – strategicznym akcyjniaku, w którym walki odbywają się w systemie turowym. Gra nie przyjęła się zbyt dobrze i otrzymała bardzo niskie oceny. Nic więc dziwnego, że fani oczekują na dobrą strzelankę w klasycznym stylu.

Uniwersum Johna Wicka się rozwija

Do prawdopodobnej gry jeszcze bardzo długa droga, ale w międzyczasie na pewno nie zabraknie nam uniwersum Johna Wicka. W marcu 2023 roku na kinowe ekrany wejdzie czwarta odsłona przygód bohatera granego przez Keanu Reevesa. Wick będzie musiał zmierzyć się z najgroźniejszym przeciwnikiem, z jakim miał do czynienia, gdyż nadchodzi czas ostatecznego rozliczenia się z Wysokim Stołem – radą składającą się z bossów największych grup przestępczych na świecie.

W przyszłym roku swoją premierę będzie mieć także serial The Continental, którego akcja została osadzona w latach 70. Produkcja opowie historię znanego z filmów Winstona i przedstawi jego próbę przejęcia kontroli nad tytułowym hotelem, który jest azylem dla zabójców. W planach jest także spin-off Ballerina z Aną de Armas w roli głównej. Zdjęcia do filmu ruszają już dzisiaj, ale nie wiadomo za wiele o jego fabule.

John Wick: Chapter 4 – teaser

Studio Lionsgate ma ambitne plany na rozwój Johna Wicka. Po czterech filmach, spin-offie z Aną de Armas oraz serialu będącym prequelem, twórcy celują teraz w wysokobudżetową grę akcji. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →