fot. Thunder Road Pictures

Keanu Reeves jednak nie wystąpi w serialu Martina Scorsese i Leonardo DiCaprio. Co dalej z produkcją?


10 października 2022

Obserwuj nas na instagramie:

To było zbyt piękne, żeby było prawdziwe. Keanu Reeves zrezygnował z głównej roli w serialu The Devil In The White City, którego producentami wykonawczymi są Martin Scorsese i Leonardo DiCaprio.

Białe Miasto nie dla Keanu Reevesa

Keanu Reeves zrezygnował z roli w serialu The Devil In The White City, którego producentami wykonawczymi są Martin Scorsese i Leonardo DiCaprio. Produkcja będzie ekranizacją książki autorstwa Erika Larsona. Opowiada ona prawdziwą historię dwóch mężczyzn, która wydarzyła się pod koniec XIX wieku w Stanach Zjednoczonych. Daniel Hudson Burnham był wymagającym architektem z wizją, który chciał zapisać się na kartach historii za sprawą Światowej Wystawy Kolumbijskiej. W czasie, kiedy Burnham pracował nad tak zwanym Białym Miastem, czyli miejscem odbywania się wystaw, swoją działalność rozpoczął Henry H. Holmes – oszust, który otworzył fałszywy hotel, gdzie zwabiał i mordował gości. Holmes uważany jest za pierwszego seryjnego mordercę we współczesnych Stanach Zjednoczonych.

Keanu Reeves miał wcielić się w rolę Daniel Hudsona Burnhama. Byłaby to pierwsza duża rola aktora w amerykańskiej telewizji. Plany ekranizacji The Devil In The White City istnieją już od kilkunastu lat. Produkcja pierwotnie miała być filmem, a w jej powstawanie zaangażowany był Tom Cruise. Projekt upadł w 2004 roku. Sześć lat później Leonardo DiCaprio nabył prawa do ekranizacji, w której sam miał zagrać główną rolę. Do projektu w 2015 roku dołączył Martin Scorsese, który miał wówczas wyreżyserować film.

Keanu Reeves powróci jako John Constantine

Czy odejście Reevesa spowodowane jest powrotem do roli Johna Constantine’a? Raczej nie, chociaż oficjalnego powodu nie podano i w zasadzie nie wiadomo, dlaczego aktor zrezygnował z The Devil In The White City. Wiadomo natomiast, że powstaje sequel filmu Constantine, gdzie Keanu Reeves wcielił się w egzorcystę z kart komiksów DC. Pierwsza produkcja ukazała się w 2005 roku, a wystąpili w niej między innymi Tilda Swinton, Peter Stormare i Rachel Weisz. Fani od lat chcieli, aby powstała kontynuacja i nareszcie się doczekali. Obraz wyreżyseruje Francis Lawrence, a scenariusz napisze Akiva Goldsman.

Constantine – zobacz zwiastun

To było zbyt piękne, żeby było prawdziwe. Keanu Reeves zrezygnował z głównej roli w serialu The Devil In The White City, którego producentami wykonawczymi są Martin Scorsese i Leonardo DiCaprio. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →