fot. oscars.com

Jimmy Kimmel poprowadzi galę rozdania Oscarów 2023


07 listopada 2022

Podziel się newsem:

Jimmy Kimmel ogłosił w swoich mediach społecznościowych, że będzie miał przyjemność poprowadzić ceremonię rozdania Nagród Akademii Filmowej w 2023 roku.

Na Oscarach po raz trzeci

95. gala rozdania Oscarów powoli odsłania karty. Jimmy Kimmel, podając dalej tweeta Akademii Filmowej, potwierdził, że zostanie gospodarzem przyszłorocznego święta kina. Będzie to dla niego trzecia gala w tej roli. Uprzednio ten zaszczyt spotkał go w 2017 i 2018 roku. Szczególnie pierwsze rozdanie nagród z jego udziałem przeszło do historii. Podczas wręczania statuetki za Najlepszy Film Roku doszło bowiem do pomyłki. Twórcy La La Land trafili w moment z nieba do piekła, gdy wyjaśniono im, że to nie ich musical, ale film Moonlight otrzymał nagrodę. Zostając po raz trzeci gospodarzem gali, Jimmy Kimmel dołącza do Jerry’ego Lewisa, Steve’a Martina, Conrada Nagela i Davida Nivena. Lista prowadzących do „przeskoczenia” jest jednak długa. Częściej rolę gospodarza pełnili: Whoopi Goldberg i Jack Lemmon (po 4 razy), Johnny Carson (5), Billy Crystal (9) i Bob Hope (11).

Oficjalne ogłoszenie Jimmy’ego Kimmela gospodarzem 95. gali rozdania Oscarów

Niebezpieczna oscarowa scena

Bywa, że los gospodarza gali rozdania Oscarów jest naprawdę ciężki – na przykład Jimmy Kimmel musiał długo tłumaczyć się ze wspomnianej wcześniej pomyłki. Trudna jest także rola zapowiadających nagrody w konkretnych kategoriach. Wystarczy przypomnieć sytuację z tegorocznej imprezy, kiedy to Chris Rock został uderzony przez Willa Smitha, zdobywcę nagrody za rolę w filmie King Richard: Zwycięska Rodzina. Poszło o żart dotyczący żony Smitha. Konsekwencją całego zdarzenia było przyznanie aktorowi dziesięcioletniego zakazu wstępu na galę. Co ciekawe, według plotek, Chris Rock jest rozważany jako jeden ze współprowadzących Oscary także w tym roku.

Jimmy Kimmel ogłosił w swoich mediach społecznościowych, że będzie miał przyjemność poprowadzić ceremonię rozdania Nagród Akademii Filmowej w 2023 roku. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →