kadr z klipu do utworu „JESTEŚ POJ384NA”

Mata prezentuje singiel „JESTEŚ POJ384NA”. Premiera płyty już w piątek


04 września 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Mata wypuścił nowy utwór zatytułowany JESTEŚ POJ384NA. Jest to ostatni singiel przed premierą jego nadchodzącej płyty <33.

Trzeci album już w piątek

Już w piątek będzie miało miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych tego roku. Bo niezależnie od waszego stosunku do twórczości Maty, tak należy określić premierę jego nadchodzącego albumu zatytułowanego <33. Jak na ten moment single zbierają mieszane opinie i raczej JESTEŚ POJ384NA tego nie zmieni. Słyszymy tu bowiem Matę w dokładnie tej samej stylistyce, do której już zdążył nas przyzwyczaić. Jest to czwarty po M, Kryształowej kuli i PŁYTA NIE SIADA opublikowany utwór z płyty, której premiera już w najbliższy piątek.

Przełomowe narzędzie – Mata pierwszy w Polsce

Co ciekawe, w opisie do najnowszego singla znajduje się informacja, że album <33 doczekał się pierwszego w Polsce Countdown Page na Spotify. Oznacza to, że użytkownicy mają możliwość dodania albumu przedpremierowo do ulubionych, zobaczenia tracklisty, a także sprawdzenia licznika, z którego dowiedzą się, ile czasu pozostało do premiery albumu.

Za klip do JESTEŚ POJ384NA, składający się z nagrań z licznych koncertów Maty odpowiada UFOSLIDE. Bit wspólnymi siłami wyprodukowali Pedro, francis, Mata oraz SHOW N PROVE.

Mata – JESTEŚ POJ384NA

Odejście na swoje

W ostatnich tygodniach miało miejsce jeszcze jedno niezwykle istotne wydarzenie dla kariery Maty. Raper podczas SBFFestivalu najprawdopodobniej ogłosił swoje odejście z wytwórni. W pewnym momencie swojego występu raper wypowiedział słowa, które mocno zaniepokoiły wielu fanów SBM Label:

Chciałem podziękować SBM za to, że nauczyli mnie latać. I pora już opuścić gniazdo. Dziękuję wam.

Ciężko to tak naprawdę odczytać inaczej, niż pożegnanie z fanami i z wytwórnią. Tak zresztą sytuację przedstawiają liczne portale. Jest to o tyle ciekawe, że w styczniu tego roku po premierze utworu Młody Paderewski, gdy pojawiały się plotki dotyczące odejścia Maty z SBM-u, zostały one bardzo szybko ucięte. Nie wiemy, czy wówczas było już coś na rzeczy. Jedno jest pewne. Solara i Białasa czeka sporo pracy, by wypromować następców Matczaka.

Mata wypuścił nowy utwór zatytułowany JESTEŚ POJ384NA. Jest to ostatni singiel przed premierą jego nadchodzącej płyty <33. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Trzeci album już w piątek Już w […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →