Jesienne koncerty zagranicznych artystów – sprawdź, kogo warto zobaczyć

Obserwuj nas na instagramie:

Festiwalowe lato w pełni, jednak nie zapominamy o świetnych koncertach, które czekają na nas już jesienią. Zobaczcie, na kogo warto zwrócić uwagę!

Tej jesieni czekają nas wyjątkowe wydarzenia koncertowe. Organizatorzy co chwilę ogłaszają nowe światowe nazwy, które jeszcze w tym roku odwiedzą Polskę. Oto kilka z nich.

Efterklang w Polsce

Efterklang w Polsce koncerty

Duńczycy po prawie 6 latach przerwy od koncertowania powracają na trasę! Na ich jesiennym szlaku nie zabraknie Polski, w której mają wielu fanów. Efterklang zagrają 7 października w Warszawie i dzień później, 8 października w Krakowie.

Zespół od prawie dwóch dekad zachwyca swoimi pop-artowymi dźwiękami, wciąż eksperymentując z nowymi brzmieniami. Każdy ich album to nowe instrumenty, kierunki muzyczne i ich zaskakujące połączenia. Efektem takiego eksplorowania muzyki są oryginalne utwory, wyróżniające się rozbudowanymi aranżacjami i charakterystycznym brzmieniem.

W 2014 roku Efterklang zagrali koncert o nazwie The Last Concert, sugerując pożegnanie z fanami. Następne 6 lat, mimo względnej ciszy ze strony zespołu były jednak twórczym okresem odkrywania kolejnych brzmień. Teraz grupa wraca do koncertowania. Nie przegapcie ich występów w Polsce!

Efterklang – Hollow Mountain


Beirut w Polsce

Beirut w Polsce koncerty

Beirut to tak naprawdę multiinstrumentalista Zach Condon. Twórca czerpie ze wszystkich muzycznych stron świata, łączy różne, skrajne gatunki, tworząc unikatowe, autorskie dźwięki. Na jego koncertach usłyszycie klasycznego i alternatywnego rocka, elektronikę, psychodelię, a nawet rytmy cygańskie i bałkańskie. Pomimo, że na scenie stoi sam – brzmi jak cała orkiestra.

W lutym tego roku muzyk wydał swój piąty album Gallipoli. W związku z tym koncertuje po całym świecie, zachwycając fanów swoim oryginalnym brzmieniem. Jesienią odwiedzi również Polskę, jednak patrząc na zainteresowanie jego występem – nie trzeba Was chyba namawiać.

Po ekspresowym wyprzedaniu się pierwszego terminu koncertu Bieruta w warszawskiej Progresji, organizatorzy ogłosili dzień później drugi występ! Muzyk zagra w Polsce 17 i 18 października. Musicie tam być!

Beirut – Gallipoli


The National w Polsce

The National w Polsce koncerty

The National, czyli klasyka światowego indie-rocka. Przez lata ugruntowali sobie czołową pozycję w branży muzycznej i występują jako headlinerzy największych festiwali. Jesienią, zespół wraca do Polski, gdzie grał już wiele razy, a każdy kolejny ich występ cieszy się ogromną popularnością wśród polskich fanów.

Grupa pod przewodnictwem charyzmatycznego Matta Berningera w maju wydała nową, bardzo dobrze przyjętą płytę I Am Easy To Find. To właśnie utwory z tego wydawnictwa usłyszycie na ich koncercie w listopadzie. Z pewnością nie zabraknie również klasyków z innych, wielokrotnie nagradzanych płyt The National.

Zaplanujcie sobie wolny wieczór 25 listopada i przyjdźcie do warszawskiej hali COS Torwar sprawdzić, jak najnowszy materiał zespołu brzmi na żywo. Niezapomniane wrażenia gwarantowane!

The National – Rylan


Whispering Sons

Whispering Sons w Polsce koncerty

Belgijska scena rośnie w siłę! Jeden z najbardziej obiecujących, gitarowych zespołów zza zachodniej granicy przyjedzie jesienią aż na dwa koncerty w Polsce.

Whispering Sons to grupa poruszająca się w stylistyce post-punkowej, a jej znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczny, intrygujący, niski głos wokalistki Fenne Kuppens. Twierdzą, że inspiruje ich dynamika miasta, co słychać w hipnotycznych i niekiedy złowieszczo brzmiących utworach.

Zespół zadebiutował w 2015 roku i ma na koncie dopiero jeden album długogrający – Image z 2018 roku. Mimo to ich przyszłość zapowiada się naprawdę dobrze. Sprawdźcie jak grupa radzi sobie na żywo już 27 listopada w krakowskim ZetPeTe i 28 listopada w warszawskiej Proximie.

Whispering Sons – Hollow

Festiwalowe lato w pełni, jednak nie zapominamy o świetnych koncertach, które czekają na nas już jesienią. Zobaczcie, na kogo warto zwrócić uwagę! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Tej jesieni […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →